Ana Sayfa Batı Trakya Haberler B.Trakya Video Haber 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Gümülcine’de Kutlandı (Video)

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Gümülcine’de Kutlandı (Video)

3
0

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98’inci yıl dönümü Gümülcine’de Başkonsolosluk bahçesinde coşkuyla kutlandı.

Başkonsolosluk tarafından düzenlenen resepsiyon, Türkiye ve Yunanistan milli marşlarının okunmasıyla başladı. Daha sonra kürsüye gelen Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim mesajını okudu.

Başkonsolosluk bahçesinde sıkı pandemi şartları uygulaması ile düzenlenen resepsiyona; Başkonsolos Murat Ömeroğlu ve eşi Aslı Ömeroğlu, Konsoloslar, Muavin Konsoloslar ve Başkonsolosluk çalışanları, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe Müftü Yardımcısı Ahmet Hral, milletvekilleri Hüseyin Zeybek, Burhan Baran ve İlhan Ahmet, eski milletvekilleri Galip Galip, Ahmet Hacıosman ve Mustafa Mustafa, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, Kozlukebir Belediyesi Muhalefet Lideri Erdem Hüseyin, Gümülcine Belediye Başkanı Yannis Garanis, Maronya-Şapçı Belediye Başkanı Dinos Haritopulos, Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, Dimetoka Müslümanları Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Süleyman Macır, BAKEŞ Başkanı Hüseyin Bostancı, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet, Encümenler Birliği Başkanı Ahmet Kara, Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Başkanı Sadık Sadık, BİHLİMDER Başkanı Mehmet Emin Ahmet, Kozlukebir eski Belediye Başkanı Halit Mehmet, Bulatköy eski Nahiye Başkanı Mehmet Nuri, Mehrikoz eski Nahiye Başkanı Mehmet Eminoğlu, Gümülcine Belediyesi Meclis üyesi Rıdvan Mollaisa, Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri Cihan İmamoğlu, Tarkan Multaza ve Ahmet İbram’ın yanısıra davetliler katıldı.

Tabii ki gözler Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios’u aradı. Ayrıca Kilise ve Ordu ve Emniyet Teşkilatı temsilcilerinin ve İskeçe bölgesi Belediye Başkanlarının veya en azından birer temsilcilerinin hiç birinin katılmaması ise dikkat çekti.

“Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşlarını minnetle anıyorum.”

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının tamamı aynen aşağıdaki gibidir:

“Aziz Milletim…

Yurt içinde ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız ile şanlı tarihimizin altın halkalarından biri olan bu gurur günümüzü bizimle paylaşan tüm dostlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum.

İlanının 98’inci seneyi devriyesinde, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşlarını minnetle anıyorum.

Canları pahasına bu vatanı bize emanet eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.

Aynı kutlu dava uğrunda mücadele ederken gazilik payesiyle şereflenen gazilerimize şahsım, ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum.

İlk Meclis’ten bugüne kadar, milli iradenin mümtaz temsilcileri olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında ülkemize hizmet etmiş, gerektiğinde bedel ödemiş tüm milletvekillerimize teşekkür ediyorum.

Türkiye’nin bekası, aziz milletimizin huzuru, emniyeti ve selameti için sınır boylarında ve sınırlarımız içinde cansiperane görev yapan güvenlik güçlerimize Rabbim’den muvaffakiyetler diliyorum.

Şanlı bayrağımızı dünyanın dört bir köşesinde gururla dalgalandıran işadamlarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı ve kamu görevlilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum.

Köklü tarihimizden, kadim değerlerimizden aldığımız güçle, 84 milyon bir ve beraber olarak, Türkiye’yi büyütmek ve hedeflerine ulaştırmak için gayretlerimizi sürdürüyoruz.

Tüm dünyayı derinden sarsan koronavirüs salgının en ağır evresini, sağlık altyapımızın gücü ve kapasitesi sayesinde başarıyla yöneterek geride bıraktık.

Aynı şekilde ekonomide de küresel ekonominin yüzde 3’ün üzerinde bir daralma yaşadığı 2020 senesini, biz yüzde 1,8 büyüme oranıyla kapattık.

Terörle mücadeleden kamu güvenliğine, yatırımlardan sınırlarımızın ötesinde gerçekleştirdiğimiz harekâtlara kadar hiçbir konuda, herhangi bir zafiyetin oluşmasına müsaade etmedik.

Bu süreçte, darbecilerin saldırılarıyla karşı karşıya olan Libyalı kardeşlerimiz ile Karabağ’daki işgale karşı mücadele eden Azerbaycan Türklerine verdiğimiz güçlü destek, her iki ülkenin de hamdolsun kaderini değiştirmiştir.

Libya’da darbeciler hezimete uğrarken, Azerbaycanlı kardeşlerimiz de yaklaşık 30 yıllık işgalin ardından öz topraklarına kavuşmuştur.

Ülkemizi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini, Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon kaynaklarından dışlama girişimlerini de boşa çıkardık.

Zorlu salgın şartlarına rağmen ekonomide, iç siyaset ve dış politikada elde ettiğimiz bu başarılar, ülkemizin güçlü altyapısı yanında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin etkinliğini de gösteren önemli bir işarettir.

Geçen sene yakaladığımız bu ivmeyi, ekonomi, üretim, ihracat başta olmak üzere hamdolsun her alanda daha da güçlendirerek, 2021 yılında da devam ettiriyoruz.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı artık ufukta iyice belirmişken, hiçbir gücün, hiçbir kirli senaryonun, Türkiye’yi tökezletmeyi amaçlayan hiçbir sinsi saldırının bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeyeceğiz.

Milletçe, en büyük güvencemiz olan birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize sımsıkı sarılarak, büyük ve güçlü Türkiye davamızı hayata geçirmenin mücadelesini vereceğiz.

Yürüttüğümüz bu kutlu mücadelede, milli mücadeleyi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren çelikten irade, son 98 yıldır olduğu gibi bugün de rehberimiz olmayı sürdürecektir.

Rabbim yar ve yardımcımız olsun diyorum.

Bu düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha tebrik ediyor, milletimize sağlık, huzur ve esenlik diliyorum.

Şehitlerimizin ruhları şad olsun!

Cumhuriyetimizin 98’inci yıldönümü kutlu olsun!”

Recep Tayyip ERDOĞAN

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz