Ana Sayfa Batı Trakya Haber 120 Savaş Helikopterin Dedeağaç’a Gelişi Toplantısı Yapıldı

120 Savaş Helikopterin Dedeağaç’a Gelişi Toplantısı Yapıldı

2
0

Dedeağaç limanına gelecek olan askeri araçların ve askeri teçhizatın ve şimdiye kadar en büyük helikopter taşıma operasyonu için hararetli hazırlıklar devam ediyor.

ABD Ordusu’nun Avrupa ve Afrika 627. Ulaştırma Müfrezesi ve Karadeniz Bölge Destek Grubu Komutanı ve yöneticileriyle Dedeağaç (Aleksandrupolis) Liman Başkanlığı binasında teknik bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda ön hazırlıkların yapılması için düğmeye basıldı. Kasım’ın ilk haftası Dedeağaç limanında ve Dedeağaç Dimokritos havalimanında yaşanacak askeri hareketlilik için gerekli çalışmalar ve önlemlerin alınması için Dedeağaç liman müdürlüğünde geniş ve kapsamlı bir toplantı yapıldı.

Toplantı, şimdiye kadar gerçekleştirilmiş en büyük helikopter taşıma operasyonuna ve ayrıca araçların ve askeri teçhizatın döngüsel değişimi sürecindeki yakın katılımına yönelik hazırlıkları göz önünde bulundurularak yapıldı!

Öte yandan ABD Donanmasına ait T-EPF 8 Borda numaralı ‘USNS Yuma’ isimli hızlı ikmal gemisi Çarşamba sabahı erken saatlerde Dedeağaç limanına demirledi. Gemi Dedeağaç’ta yaklaşık beş gün kalacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz