Ana Sayfa Batı Trakya Haberler 12 YUNAN ADASI SATIŞA ÇIKTI

12 YUNAN ADASI SATIŞA ÇIKTI

20
0

Krizin içinden çıkamayan Yunanistan, iddiaya göre 12 Yunan adasını internetten satışa çıkardı. Türk emlakçılar fiyatları ‘kelepir’ buldu.

 

FİYATLAR UCUZ

 

Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre sitedeki ilanlarda, çoğunluğu imara ve turizme açık olan adalardan 6’sının fiyatının, alıcının talebine göre belirleneceği, pazarlığa tabi olduğu belirtiliyor. Adaların fiyatı 1.5 milyon eurodan başlıyor, 15 milyon euroya kadar ulaşıyor. Yunanistan’a en yakın merkezlerden olan Marmaris’teki emlakçılar, Yunan adalarının fiyatlarının kelepir olduğunu söyledi.

 

YAPILAŞMAYA AÇIK

 

Marmaris Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Kenan Akkuş, “Marmaris’te 2 satılık ada var. Biri 11 dönüm ve 16 milyon euro. Diğeri de 20 dönüm ve 17 milyon euro. Üstelik Türk adaları yapılaşmaya kapalıyken Yunan adalarının çoğu ise hem yapılaşmaya hem de turizme açık. Dolayısıyla, söz konusu fiyatlar düşük değil kelepir” dedi. Güney Ege Turistik Otelciler Birliği Başkanı İlhan Açıkgöz ise, özellikle içerisinde lüks bir otel ve golf sahasının bulunduğu 494 dönümlük Küçük Amargos adasının 6 milyon 100 bin euroluk fiyatına şaşırdığını söyledi. Emlakçılar birçok Türk yatırımcının adalarla ilgilendiğini belirtti.

 

YASAK KALKTI

 

Yunanistan, 2 Haziran’da sınır bölgelerinde yabancıların gayrimenkul almasının önündeki engellerin kaldırıldığını duyurmuştu. Yunanistan parlamentosunda oylanan yasa değişikliğiyle; sınır bölgelerinde gayrimenkul satın almak isteyenlerin Yunan Savunma Bakanlığı’ndan izin alma zorunluluğu kalkmış oldu.

 

FİYATI BELLİ OLANLAR

 

St.Athanasios: 2.5 dönüm; 1.5 milyon Euro

Küçük Amargos: 494 dönüm; 6 milyon 100 bin Euro

St.Thomas: 300 dönüm; 15 milyon Euro

Nafsika: 235 dönüm; 6 milyon 900 bin Euro

Kardiotissa: 280 dönüm; 6.5 milyon euro

 

PAZARLIKLA SATILANLAR

 

Taragonisi: 90 dönümlük adanın fiyatı belli değil.

İyon Denizi’nde 3 isimsiz ada: 170, 49.4 ve 58.3 dönümlük 3 ada ayrı ayrı satışa çıkarıldı. En yüksek fiyatı verenler adalara sahip olacak.

 

St.John’s: 750 dönüm olan adanın fiyatını alıcıların talepleri belirleyecek.

 

Vouvalos: 31.63 dönümlük Vouvalos’un fiyatında da alıcıların vereceği teklifler belirleyici olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz