Ana sayfa Batı Trakya Haberler YUNANİSTAN’DAN EGE’DE “GERİ VİTES”

YUNANİSTAN’DAN EGE’DE “GERİ VİTES”

21
0

Ege Denizi’nde 28 ada, adacık ve kayalıkların imar ve iskana açılmasına yönelik çalışmalarla ilgili Yunanistan’dan “geri vites” adımı geldi.

Ege Denizi’nde 28 ada, adacık ve kayalıkların imar ve iskana açılmasına yönelik çalışmalarla ilgili Yunanistan’dan “geri vites” adımı geldi. Türkiye’nin baskıları üzerine geri adım atan Yunanistan, sözkonusu ada adacıklar ve kayalıkların imar ve iskana açılması gibi bir planlamanın olmadığını, sadece turizme kazandırılması açısından yaban yaşamın izlenebilmesi amaçlı yatırımların yapılabileceğini dile getirdi.

Konuyu Yunan Parlamentosu’nda Denizcilik Bakanlığı Ege ve Ada Politikası Bakan Yardımcısı Nektarios Santorinios, Altın Şafak Partisi Milletvekilleri tarafından verilen soru önergesine cevap verdiği esnada dile getirmişti.

Denizcilik Bakanlığı Ege ve Ada Politikası Bakan Yardımcısı Nektarios Santorinios konu ile ilgili habere açıklık getiren bir açıklama yaptı. Santorinios, “böyle bir plan ve uygulama sözkonusu değil. Sadece AB proğramlarından turizm açısından bölgede nadir bulunan hayvanların gözetlenmesi için turistlerin bölgeye çekilmesiyle ilgili bir çalışma olması düşünülüyordu. Söylediklerim yanlış yerlere çekildi” dedi.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here