Ana Sayfa Batı Trakya Haberler YUNANİSTAN’DAKİ SINIR KAPILARI AYNI TAS AYNI HAMAM, YILBAŞI TATİLCİLERİ SAATLERCE KUYRUKTA BEKLEDİ!

YUNANİSTAN’DAKİ SINIR KAPILARI AYNI TAS AYNI HAMAM, YILBAŞI TATİLCİLERİ SAATLERCE KUYRUKTA BEKLEDİ!

24
0

Yunanistan’daki sınır kapıları aynı tas aynı hamam, yılbaşı tatilcileri saatlerce kuyrukta bekledi!

Yunanistan’daki sınır kapıları aynı tas aynı hamam, yılbaşı tatilcileri saatlerce kuyrukta bekledi! Yılbaşı Tatili İçin Yunanistan’a Gitmek İsteyenler Metrelerce Kuyruk Oluşturdu. Yunan makamları yine sınıfta kaldı! Türk turistler Ege adalarındaki Yunan esnafın ağır ekonomik yükünü hafifletiyor, yüzünü güldürüyor ama Yunan makamları her nedense bir türlü saatlerce kuyrukta bekleme olayını çözemiyor. 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesindeki Deniz Hudut Kapısı’nda, yeni yılı karşılamak için Yunanistan’ın Midilli Adası’na giden tatilciler yoğunluk oluşturdu.

550 TATİLCİ MİDİLLİ’YE GİTTİ

Yılbaşı tatilinin hafta sonuna denk gelmesini fırsat bilen çok sayıda Türk, yeni yıla Yunanistan’ın Ege Denizi’ndeki adalarında girebilmek için plan yaptı. Yunan adası Midilli’ye gitmek isteyenler Ayvalık ilçesindeki Deniz Hudut Kapısı önünde bu sabah kuyruk oluşturdu. Balıkesir’in yanı sıra İzmir, Kocaeli, Bursa, Manisa ve Aydın gibi kentlerden gelenler, farklı bir ülke ve kültürde yeni yıla girmek adına Midilli’ye gittiklerini söyledi. Yağışlı havaya rağmen sabahın ilk ışıklarıyla birlikte feribota binmek için gelen tatilciler, üç ayrı turizm şirketinin feribotlarını doldurdu. Yaklaşık 550 tatilci, Midilli’ye gitti.

“YILBAŞINI MÜŞTERİLERİMLE GEÇİRMEK İSTİYORUM”

Kış ortası olmasına rağmen yılbaşı nedeniyle Midilli’ye olan ilgi Ayvalık’taki turizm acentelerinin yüzünü güldürürken, esnafı da mutlu etti. Seyahat acentesi sahibi Hasari Kaplan, geçen yıla göre bu yıl Midilli’ye Türk tatilcilerinin ilgisinin yüksek olduğunu söyledi. Ayvalık’ta esnaflık Yavuz Tanyel ilk kez Midilli’ye gideceğini belirterek, “Esnaf olarak her hafta perşembe günleri Ayvalık’ta kurulan semt pazarımıza Midilli Adası’ndan gelen müşterilerimle yılbaşını geçirmek için gidiyorum” dedi.

TÜRKİYE’YE GÖRE DAHA EKONOMİK

Tatilcilerden Adem Kaçak asıl işinin rehberlik olması nedeniyle Midilli’ye sık sık gidip geldiğini söyledi. Adem Kaçak, Midilli’nin Türkiye’ye göre biraz daha ekonomikken, dolar ve euro kurlarının yükselmesiyle bu avantajın ortadan kalktığını söyledi. Şaziye Karlıklı ile Ayşe Esme de tatillerde Yunan adalarını Türkiye’ye göre daha ekonomik oldukları gerekçesiyle tercih ettiklerini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz