Ana Sayfa Batı Trakya Haberler YUNANİSTAN’DA YENİ TELEVİZYON KANALI KURULUYOR

YUNANİSTAN’DA YENİ TELEVİZYON KANALI KURULUYOR

14
0

Yunanistan Radyo ve Televizyon Kurumu ERT’in kapatılmasından sonra hükümet, yeni kurulacak olan kamu yayın kuruluşuna ilişkin yasa tasarısını hazırladı. Yeni kamu yayın kuruluşu, “Yeni Yunanistan Radyo, İnternet ve Televizyonu A.E” (NEPIT-A.E.) adını taşıyacak.

Yunanistan’da 4 televizyon ve 28 radyo kanalı ile düne kadar hizmet veren ERT’in kapatılmasının ardından hükümet, kurulacak yeni televizyon ve radyoya ilişkin yasa tasarısını basın ile paylaştı.

Yeni kamu kuruluşu, “Yeni Yunanistan Radyo, İnternet ve Televizyonu A.E” (NEPIT-A.E.) adını taşıyacak. Şirket, yönetim kurulu tarafından yönetilecek.

Yasa tasarısında NEPIT’tin kamu kurumu olduğu belirtilen yasa tasarısında, yönetim ve ekonomik işleyişinin bağımsız olacağı vurgulandı. Yeni yayın kuruluşu, televizyon, radyo ve internet siteleriyle hizmet verecek.

NEBIT’in kar amacı gütmediği ifade edilen yasa tasarısında; halkın bilgilendirilmesi, eğitilmesi ve eğlendirilmesinin amaçlandığı belirtiliyor. Kurumun demokrasi, toplumsal ve kültürel ihtiyaçları dikkate alacağı ve çok sesliliğin korunacağı ifade ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz