Ana Sayfa Batı Trakya Haberler YUNANİSTAN’DA ASKERLİK GÖREVİNİ YAPACAK OLANLARA YENİ UYGULAMA GELİYOR

YUNANİSTAN’DA ASKERLİK GÖREVİNİ YAPACAK OLANLARA YENİ UYGULAMA GELİYOR

22
0

Yunanistan’da askerlik görevini yapacak olanlara yeni uygulama geliyor.

Askerlik hizmeti, herhangi bir ülkede belirli bir yaşa gelen vatandaşların, zorunlu olarak, belirli bir süre orduda görev yapması veya anlaşmalı oldukları bir süre boyunca meslek olarak icra etmesi ile oluşmaktadır.

Yunanistan’da bugüne kadar yapılan bu uygulamada köklü değişiklik getiriliyor. İlk olarak vatani görevini yapmak üzere acemi erlerin eğitim almak üzere gittikleri acemi erlerin eğitim merkezleri kapatılıyor.

Yeni uygulamaya göre bundan sonra vatani görevini yapacak olan şahıs doğrudan askerlik görevini yerine getireceği birliğe teslim olacak ve askerlik görevini yapmak üzere ilk adımını bu yöntemle atmış olacak.

Şimdiye kadar ve halen günümüzde uygulanan ilk eğitimi almak üzere kısa süreli yemin törenine kadar gidilen acemi eğitim merkezleri 2018 Mart ayında kapatılacağı belirtiliyor. Bu yeni uygulamanın ismi de “Kabul Noktaları” olarak adlandırılacak.

Kısacası, kişi doğrudan askerliğini yapacak olan şehirde bulunan askeri birliğe giderek teslim olacak. Acemi eğitimini ve yemin törenini burada gerçekleştirecek.

Bu yeni uygulamayla Yunanistan genelinde bazı bölgelerde bulunan acemi erlerin eğitim merkezlerinin yerlerini 23 veya 24 adet oluşturulacak olan Kabul Noktaları alacak. Bu yeni uygulamayla Yunan Ordusu tasarruf yapmayı planlıyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz