Ana sayfa Batı Trakya Haberler YUNANİSTAN YARDIM KAMPANYASIYLA SAVAŞ GEMİSİ ALMAK İSTİYOR

YUNANİSTAN YARDIM KAMPANYASIYLA SAVAŞ GEMİSİ ALMAK İSTİYOR

23
0

Yunanistan yardım kampanyasıyla savaş gemisi almak istiyor.

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, Deniz Kuvvetleri’nin koruyucusu olarak kutlanan Agios Nikolaos gününde yapılan törende yaptığı konuşmada herkesi şaşırtacak bir çağrıda bulundu.

Bakan Kammenos Yunan armatörler ve tüm Yunan vatandaşlarına çağrıda bulunarak, ulusal yardım kampanyasıyla fırkateynler almak üzere herkesi 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren açılacak banka hesap numarasına yardım yapmaları için çağrıda bulundu.

Bakan Panos Kammenos özetle şunları söyledi.

“Ulus olarak barışı arzuluyoruz, ancak herhangi bir tehdidi de kararlılıkla karşılıyoruz. Ama şimdi ülkemizin büyük bağışçılarına ve hayırseverlerine ihtiyacımız var. Yeni fırkateynler ve amiral gemisi alarak filomuzu güçlendirmek için Yunan halkına ve armatörlerine, 1 Ocak 2019’da açılacak hesaba yatıracakları para ile kendi ihtiyaçlarından keserek ulusal çabamıza destek vermeleri çağrısında bulunuyorum.

Averof ve tüm büyük yardımseverlerin örneklerini hatırlasınlar. İlk önce maaşımı bu çabaya ben yatıracağım. Bir süre sonra, Deniz Kuvvetlerimizin sorumluluk alanı büyüyecek. Yunanistan gücünü, stratejisinin köşe taşı olan donanması ve deniz ticareti aracılığıyla ortaya koyuyor.”

VİDEO İZLE:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=16wQGu25sTw

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here