Ana Sayfa Batı Trakya Haberler YUNANİSTAN SEÇİM BEKLEMİYORDU, PENTAGON TÜRKİYE’DEKİ SİYASİ GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR

YUNANİSTAN SEÇİM BEKLEMİYORDU, PENTAGON TÜRKİYE’DEKİ SİYASİ GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR

24
0

Yunanistan seçim beklemiyordu, Pentagon (Savunma Bakanlığı) Türkiye’deki siyasi gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yunanistan Pentagonu (Savunma Bakanlığı) Türkiye’deki siyasi gelişmeleri yakından takip ediyor. Türkiye’deki son siyasi gelişmeleri yakından takip eden Yunanistan’daki Pentagon’un analist uzmanları erken seçimi beklemiyordu.

Türkiye’de 24 Haziran 2018 tarihinde erken seçim ilan edilmesinden hemen sonra Pentagon, Türkiye’nin seçim öncesi dönemde Ege’de gerginlikleri arttırmasından endişe duyuyor.

Yunanistan için bu sürpriz seçim Pentagon koridorlarını hareketlendirdi. Kaynaklardan elde edinilen bilgiler doğrultusunda, haftanın sonuna kadar veya önümüzdeki hafta içinde durum değerlendirmesi ve gelişmeleri yakından takip etmek üzere özel bir toplantı yapılması bekleniyor.

Çünkü Yunanistan, Türkiye’de yapılan her seçim öncesinde iç siyasete yönelik Türkiye tarafından bilinçli bir şekilde Ege’de gerginliğin yapıldığına inanıyor. Bu sebeple seçimlere kadar olan süreçte Yunanistan’ın Ege’de ve Meriç (Evros) sınır bölgelerinde ek önlemler alması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz