Ana Sayfa Batı Trakya Haberler YUNANLI ASKERLERDEN UMUTSUZLUK FERYADI: “TEFECİLER VE BANKALARDAN KAÇMAK İÇİN KIŞLALARA GİZLENİYORUZ!”

YUNANLI ASKERLERDEN UMUTSUZLUK FERYADI: “TEFECİLER VE BANKALARDAN KAÇMAK İÇİN KIŞLALARA GİZLENİYORUZ!”

21
0

Yunan Ordusu’nda görev yapan subay ve astsubayların sendika kuruluşu olan, “Silahlı Kuvvetler Destek ve İşbirliği Üyeleri Birliği” (ΣΥΣΜΕΔ) 

tarafından yayınlanan bir yazıda askerlerin zor günler geçirdikleri belirtiliyor. Bir askerin yazıp gönderdiği yazı ise ordu içinde yaşanan gerçekleri tüm çıplaklığıyla ortaya koyuyor. Yazıda, “tefeciler ve bankalardan kaçmak için kışlalara gizleniyoruz!” cümlesi ise askerin yaşantısının durumunun ne halde olduğunu ortaya koymaya yetiyor.

“Silahlı Kuvvetler Destek ve İşbirliği Üyeleri Birliği”ne üye olan bir askerin facebook  sayfasına yazdıkları ise düşündürücü ve dikkate alınması gereken bir durumu ortaya koyuyor. Dolayısıyla ülkemiz yetkililerinin bu yazıyı dikkate almaları gerektiği vurgulanıyor.

Yazının Türkçe çevirisi şu şekildedir:

“Sayın Başkan;

Bizi bu kurumda nereye vardırdıklarını kıdemlilerimiz biliyorlar mı acaba?

İnsanların aç olduğunu ve yemek için kışlalardan bir somun ekmek çaldıklarını biliyorlar mı?

Acaba morallerinin ne kadar düştüğünü biliyorlar mı?

Biliyorlar mı acaba, her gün tefeciler ve bankalar kışla komutanına telefon ederek taksitini ödeyemeyenler için herkesi rahatsız ediyorlar?

Biliyorlar mı acaba, Bankalar araçlarını almasınlar diye kaç kişinin araçlarını kışlalara gizlediğini?

Biliyorlar mı acaba, tayinini bekleyen ve Haziran ayının gelmesine rağmen halen hiç birşey bilmeyen bir ailenin ne çektiğini?

Biliyorlar mı acaba, her birimiz Maliye’ye kaç para vergi ödeyeceğiz?

Birşeyler yapın, insanlar inliyor çile çekiyor ve kötü durumlar olacak, kışla içinde intiharlara kadar, birşeyler yapın, başka gitmiyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz