Ana Sayfa Batı Trakya Haberler YUNAN MEDYASI İLE BİRLİKTE PKK/PYD’NİN “TÜRKİYE SİVİLLERİ VURUYOR” YALANI BOŞA ÇIKTI

YUNAN MEDYASI İLE BİRLİKTE PKK/PYD’NİN “TÜRKİYE SİVİLLERİ VURUYOR” YALANI BOŞA ÇIKTI

25
0

PKK’nın özellikle sosyal medya aracılığı ve Yunan medyası ile de yaymaya çalıştığı ‘Türkiye Afrin’de sivilleri vuruyor’ yalanı ellerinde patladı.

Afrin’deki terör örgütü yöneticilerinin TSK tarafından yapılan atışlarla öldürülen teröristleri sivil halkmış gibi gösterme gayreti boşa çıktı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’deki PKK/PYD-YPG terör örgütüne ait barınak ve sığınakları vurmasının ardından örgütün Afrin’deki üst düzey yöneticilerinin mevzilerdeki teröristlere sivil halkmış gibi görünmeleri için kıyafet değiştirmeleri konusunda talimat verdi.

“TÜRKİYE SİVİLLERİ VURUYOR” YALANI

Bu sayede, sosyal medyada PKK sevicilere malzeme çıkacak ve “Türkiye sivilleri vuruyor” yalanıyla gündemi değiştirmeye çalışacaklardı.

TSK’dan bu konuyla ilgili yapılan açıklamada ise, “PKK/PYD-YPG terör örgütünün başta çocuklar ve kadınlar olmak üzere sivilleri canlı kalkan olarak kullandığı tespit edilmiştir.” denildi.

Elefteros Tipos gazetesinin haberinde, “Türk Hava Kuvvetleri’ne ait uçakların Afrin’i bombalamasıyla 11 sivil yaşamını yitirdi ve bunlardan 5 tanesi de çocuk” diyerek Yunan kamuoyunu yanıltmaya çalışıyor.

Τουλάχιστον 11 άμαχοι σκοτώθηκαν σήμερα, μεταξύ αυτών 5 παιδιά, στις επιδρομές που εξαπέλυσε η τουρκική πολεμική αεροπορία στην επαρχία Αφρίν, στη βόρεια Συρία, σύμφωνα με τον απολογισμό που έδωσε στη δημοσιότητα η μκο Συριακό Παρατηρητήριο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων.

Ένας προηγούμενος απολογισμός των αεροπορικών πληγμάτων στο χωριό Τζαλμπάρα έκανε λόγο για 8 νεκρούς.

Τα 8 θύματα ήταν μέλη της ίδιας οικογένειας που είχε εκτοπιστεί από τη γειτονική επαρχία Ιντλίμπ, διευκρίνισε ο διευθυντής της ΜΚΟ Ράμι Άμπντελ Ραχμάν.

Νωρίτερα, ο Μπιρούσκ Χασάκε, ο εκπρόσωπος τύπου των Κούρδων πολιτοφυλάκων YPG, είχε επιβεβαιώσει τους βομβαρδισμούς κατηγορώντας τα τουρκικά αεριωθούμενα ότι διέπραξαν μια «σφαγή».

Στις εικόνες που έδωσε ο Κούρδος αξιωματούχος στο Γαλλικό Πρακτορείο, διακρίνονται οι Κούρδοι διασώστες να ανασύρουν σορούς από ένα κτίριο που έχει καταρρεύσει.

Χθες, ο Χασάκε ανέφερε ότι 10 άνθρωποι, μεταξύ αυτών 7 άμαχοι, σκοτώθηκαν στις τουρκικές αεροπορικές επιδρομές.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz