Ana sayfa Batı Trakya Haberler YÜKSEK TAHSİLLİLER DERNEĞİ’DEN KURUM VE KURULUŞLARA ZİYARETLER

YÜKSEK TAHSİLLİLER DERNEĞİ’DEN KURUM VE KURULUŞLARA ZİYARETLER

26
0

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği yeni Yönetim Kurulu, göreve geldikten sonra Batı Trakya Türk Azınlığı’nın Kurum ve Kuruluşlarına yönelik ziyaretler gerçekleştiriyor. Bu ziyaretler kapsamında ayrıca Gümülcine’de T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç’ıda makamında ziyaret etti.

Ziyaret sonrası Başkonsolos Mustafa Sarnıç ve yeni başkan Erkan Ruşen ziyareti Birlik gazetesine değerlendirdiler.

 

BAŞKONSOLOS MUSTAFA SARNIÇ: “YÜKSEK TAHSİLLİLER DERNEĞİ BATI TRAKYA’DA BİR MARKADIR.”

“Ben de T.C. Gümülcine Başkonsolosu olarak, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’ne başarılar diledim. Yapılan seçimler sonucunda iyi bir ekip ortaya çıktı. Kendilerinde bir istek, heyecan ve motivasyon görüyorum. İnanıyorum ki, B.T.A.Y.T.D. kurulduğu yıldan beri, yapılan çalışmalara yeni bir dinamizm katacaklardır, yeni projelerle bu bayrağı daha ileri noktalara taşıyacaklardır. Üzerlerinde çok önemli misyon vardır ve bu misyonu layıkıyla yerine getirceklerine inanıyorum. Yüksek Tahsilliler Derneği batı Trakya’da bir markadır. Gerekse yunanlı dostlarımızın gerekse soydaşlarımızın her zaman için dikkatlerini çeken, yaptığı projelerle üstlendiği, sosyal ve kültürel faaliyetlerle Batı Trakya’da iz bırakan bir dernektir. Ben burada bulunan başkan ve yönetim kurulundaki bütün arkadaşlara başarılar diledim. Bundan sonra da Başkonsolosluk olarak kenidlerine yapacakları çalışmalarda desteğimizi sunacağımızı belirttim.”

 

ERKAN RUŞEN: “TÜM KURUM VE KURULUŞLARIMIZI ZİYARET EDİYORUZ”

“Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği olarak, her kurum ve kuruluşlarla iyi ilişkiler içinde olmamız gerekir. Dolayısıyla yaptığımız bütün faaliyetlerde bu kurumların desteği de şarttır. Çünkü aksi takdirde toplumumuzun desteğini almadan üyelerimize hitap etmek, bizim için büyük bir eksikilik olur, dolayısıyla tüm kurum ve kuruluşlarımızla birlikte hareket etme amacıyla ziyaretlerimize devam ediyoruz.”

 

SAMİ TORAMAN: “ÖĞRETMENLER BİRLİĞİ AZINLIĞIN BÜTÜN KURUMLARLA İŞBİRLİĞİ YAPMAYA HAZIRDIR.”

Daha sonra B.T.A.Y.T.D. Yönetim Kurulu, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği’ni de ziyaret ederek burada Başkan Sami Toraman ve Birlik Yönetim Kurulu üyeleriyle görüştüler. Sami Toraman görüşme sonrası Birlik gazetesine kısa bir açıklama yaparak “Evvela Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği, eğitim konusunda ve Azınlığın geleceği konularında her zaman bütün kurumlarla işbirliği yapmaya hazırdır. Bu elbette ki bizi memnun ediyor, biz de aynı şekilde karşılığını vermeye hazırız. Yalnız Azınlık kurumlarının, herhangi bir problemi tek başına değil de hep birlikte çözmek için çalıştıklarında başarı gelecektir. Bunun için Azınlığın buna ihtiyacı olduğuna inanıyorum, çok doğru bir harekettir, hep birlikte bunu yürütmek zorundayız.” Dedi.

 

MÜFTÜ İBRAHİM ŞERİF: “DİN GÖREVLİLERİ OLARAK HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği yöneticileri aynı gün içerisinde Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif’i makamında ziyaret etti. Müftü Şerif çiçeği burnunda yöneticilere yönelik tecrübelerinden aktardığı bilgi ve nasihatlarında, “Azınlığımızın vermiş olduğu mücadelede birlik beraberlik kavramı çok çok önemli. Ben de bu derneğin kurucu üyelerindenim. Bizler başlattık ve buralara kadar getirmeyi başardık. Şimdi sizler genç ve dinamik kadronuzla hizmet bayrağını daha yükseklere taşımalısınız. Bunu yaparkende ne gerekiyorsa Müftülük olarak, din görevlileri olarak derneğinizin yanındayız, Tüm gençlere görevlerinde başarılar diliyorum.” Dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here