Ana Sayfa Batı Trakya Haber Yazıklar Olsun! “İster İstemez Kaçacaklar!” Bu Mu Verdiğiniz Mücadelenin Cevabı?

Yazıklar Olsun! “İster İstemez Kaçacaklar!” Bu Mu Verdiğiniz Mücadelenin Cevabı?

0
0

Batı Trakya’daki Türk Azınlığın bu günkü durumunu ve geleceğini özetlemek gerekirse, ortalık toz duman!

Trakya Tütün Üreticileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Esat’ın tütün üreticileri hakkında sarf ettiği sözler, Batı Trakya’da yaşanan gerçek ekonomik durumu ortaya koymakla kalmıyor, geleceğe yönelik belirsizliği ve endişeyi de beraberinde getiriyor.

Eğer Batı Trakya’da, Trakya Tütün Üreticileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Esat çıkıp bir gazeteye, “İnsanlar her gün kaçıyor. Bugünkü şartlar altında bu insanlar bizim memleketimizde yaşayamazlar. İster istemez kaçacaklar” açıklamasını yapıyorsa, sonrasını siz düşünün.

Yanlış anlamayın! Bunu sıradan bir görevli söylemiyor, bu cümleyi sarf eden Azınlığın bel kemiğini oluşturan, geçim kaynağı, sesi soluğu olan tütün üreticilerinin başında olan kişi söylüyor.

BİRLİK Gazetesi olarak yıllardan beri yazdık, özellikle siyasileri uyardık! Tüm Azınlık siyesileri hep birlikte Başkent Atina’da Sintagma Meydanı’na giderek, Batı Trakya’da yaşayan Türk Azınlığın durumunu ANLATIN DEDİK DURDUK.

Ama ne oldu? BİRLİK gazetesi yazdıkça hep üzerimize geldiler, neden? Çünkü oturdukları koltuklardaki rahatları bozuluyordu. Tütün üreticilerine mavi boncuk dağıtan, “tütün devam edecek, primler kesilmeyecek, Bakandan söz aldım” deyenler nerede bu kişiler şimdi?

Neticede bugün Hüseyin Esat’ın sarf ettiği, “İnsanlar her gün kaçıyor. Bugünkü şartlar altında bu insanlar bizim memleketimizde yaşayamazlar. İster istemez kaçacaklar”  sözleri kabul edilir gibi değil!

Eeee, halen ne duruyorsunuz?

Yunanistan’ın sinsice uyguladığı Batı Trakya’nın tamamen Türk nüfustan arındırılması politikasının tamamlanmasın mı bekliyorsunuz? EFENDİLER????

Sintagma’da Parlamento binası önünde bugün çadır kurulmayacak ta ne zaman kurulacak? Ben varım! Hadi göreyim sizi de bakalım!

Kısacası Hronos gazetesinde çıkan o acı haber özetle şu şekilde:

Gümülcine’de Hronos gazetesinden gazetececi Dionisis Vorias’ın yaptığı habere göre, Trakya Tütün Üreticileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Esat’ın, “İnsanlar her gün kaçıyor. Bugünkü şartlar altında bu insanlar bizim memleketimizde yaşayamazlar. İster istemez kaçacaklar” açıklaması gündeme bomba gibi düştü!

Hüseyin Esat’a göre, tütün üreticilerinde şu an hakim olan olumsuzluğun, yerel ekonomi üzerinde olumsuz ekonomik etkilerin domino etkisi yaratacağını ve bu nedenle de çarşı pazarda dükkanların birer birer kapanacağını ileri sürdüğü belirtiliyor.

Bunları unutmayalım!

“Taleplerimize cevap alamazsak eyleme geçeceğiz”

Peki ne zaman? Hangi mücadele?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz