Ana sayfa Batı Trakya Haber “Vatanımızın, Yunanistan’ın Haklı ve Doğruyu Yaptığını Hiç Kimse İnkar Edemez”

“Vatanımızın, Yunanistan’ın Haklı ve Doğruyu Yaptığını Hiç Kimse İnkar Edemez”

1
4

Tayinli Gümülcine Müftü Naibi Cihat Halil, mültecilere yönelik yapılanlar konusunda Yunanistan’ın haklı olduğunu savunuyor.

Yunanistan’ın Gümülcine Müftülüğü’ne tayin ettiği, Tayinli Müftü Naibi Cihat Halil, Meriç (Evros) Sınır bölgesinde Yunanistan’ın mültecilere karşı şiddet ve insanlık dışı davranışlarının doğru ve haklı yere yaptığını savunuyor. Tayinli Müftü Naibi Cihat Halil’in Türkiye’yi de komşu ülke tabiriyle tanımlaması da ayrıca dikkat çekiyor.

Yunan basınından evrospress.gr haber sitesine konuşan Tayinli Müftü Naibi Cihat Halil şu ifadeleri kullanıyor.

“Her ne kadar dini görevlerimizin üzerinde bir mesele olsa da, komşu ülkede yaşayan insanların yıllarca Yunan topraklarına girmeye çalıştıklarını gördükçe, vatanımızın, Yunanistan’ın haklı ve doğruyu yaptığını hiç kimse inkar edemez. Bir AB üyesi olarak Yunanistan’ın, topraklarını koruma ile ilgili hakları savunmak üzere, Antlaşmalar hükümlerine ve Avrupa işleyişi çerçevesinde hareket etme hakkı vardır.”

4 YORUMLAR

  1. Adi serefsiz satilmis kopek para icin herseyini satarsin koltuk gotunun altindan gitmesin diye ailesini bile satan yahudi kilikli seni

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here