Ana Sayfa Batı Trakya Haberler UZUN DÖNEM İKAMET TEZKERESİ BAŞVURULARINDA SON GÜN 15 AĞUSTOS

UZUN DÖNEM İKAMET TEZKERESİ BAŞVURULARINDA SON GÜN 15 AĞUSTOS

26
0

2017 Mayıs ayının sonunda yayınlanan genelge ile başlayan ve 15 Ağustos 2017 tarihine kadar başvurmak şartı ile Batı Trakya Türk Azınlığına tanınan Uzun Dönem İkamet Tezkeresi alma hakkının son günlerine yaklaşılması sebebi ile Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin tüm hemşehrilerine bir çağrıda bulundu.

Hüseyin “Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi olarak 2015 yılı Eylül ayında hazırladığımız raporu dönemin Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile paylaşmamız ve sonrasında sayın bakanın insiyatifi ile başlayan Rumeli – Balkan Çalıştayları ile şekillenen ve Mayıs 2017 sonunda yayınlanan genelgeler ile 50 yıldır anavatanda yaşayan Batı Trakya Türklerinin kronikleşen sorunlarının bir bir çözülmeye başlaması ile son bulan süreçte en önemli kazanımlardan biri olan UZUN DÖNEM İKAMET TEZKERESİ hakkı için başvurularının sonuna yaklaşmış bulunmaktayız.

Benim Batı Trakya Türk Azınlığına tavsiyem 1 Ocak 2017’den önce bir kez dahi Türkiye’ye giriş yapmış olan tüm hemşehrilerimin bu fırsatı kaçırmaması ve 15 Ağustos 2017 tarihine kadar ileri tarihli randevusunu alarak UZUN DÖNEM İKAMET TEZKERESİ başvurusunu yapmasıdır” dedi.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği olarak her daim sadece anavatanda ikamet eden hemşehrilerinin değil, tüm Batı Trakya Türk Azınlığının hem anavatanda, hem de vatanımız Yunanistan’daki sorunlarının çözümü yönünde çalışmalar yürütmek olduğunu da belirterek bu çağrısının dikkate alınmasının önemini beyan etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz