Ana Sayfa Batı Trakya Haberler TÜRKİYE VE YUNANİSTAN ARASINDA FUTBOL İŞ BİRLİĞİ

TÜRKİYE VE YUNANİSTAN ARASINDA FUTBOL İŞ BİRLİĞİ

11
0

Yunanistan Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yetkilileri, stratejik ortaklık kapsamında bir araya geldi.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, iki ülke yetkililerinin TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirdiği çalışma toplantısına, Yunanistan Futbol Federasyonu Başkanı Giorgos Girtzikis, federasyon genel sekreteri Pafsanias Papanikolaou, TFF Birinci Başkan Vekili Servet Yardımcı, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş’ın katıldı.

İki ülke arasındaki iyi ilişkilerin bir üst düzeye çıkartılarak stratejik bir ortaklık kurulması için anlaşmaya varılan toplantıda, antrenör eğitimi ve değişimi, hakemliğin geliştirilmesi, hakem kampları organizasyonları, profesyonel çalışanların eğitimi, tesislerin kullanımı, sosyal sorumluluk projeleri ve elektronik bilet konularında ortak çalışmaların yürütülmesi için görüşmeler yapıldı.

Toplantı sonrası açıklamada bulunan Yunanistan Futbol Federasyonu Başkanı Giorgos Girtzikis, iki ülke federasyonları arasında yapılacak iş birliğinin başarıya ulaşacağına inandığını vurgulayarak, “Türkiye Futbol Federasyonu’na mükemmel ev sahipliği için öncelikle teşekkür ediyorum. TFF’nin böyle güzel bir tesiste, bu kadar sağlam bir finansal duruma ve kurumsal yapıya sahip olduğunu görmekten dolayı büyük memnuniyet duydum. İki dost ve komşu ülkenin stratejik iş birliğinin büyük bir başarıya ulaşacağından eminim” ifadelerini kullandı.

TFF Birinci Başkanvekili Servet Yardımcı ise Yunanistan heyetini İstanbul’da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek başladığı konuşmasında futbolun iki ülke arasında bir köprü görevini gördüğünü ve iki ülkenin ortak deneyimlerinin paylaşılmasıyla çok iyi bir işbirliği ortamının sağlanacağını belirtti. Yardımcı ayrıca bu işbirliğinin yıllardan bu yana gelen futboldaki iyi ilişkilerin daha da geliştirilmesi ve bağların daha da sıkılaştırılması için bir fırsat olduğunu ve bu nedenle bir araya gelindiğini vurguladı.

Çalışma toplantısının ardından Başkan Girtzikis  ve Genel Sekreter Papanikolaou’ya Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri ile tesislerin içerisinde yer alan TFF Müzesi de gezdirildi.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz