Ana sayfa Batı Trakya Haberler TÜRK VE YUNAN POLİSLER DOSTLUK MAÇI YAPTI

TÜRK VE YUNAN POLİSLER DOSTLUK MAÇI YAPTI

9
0

Yunanistan’ın Oniki Ada Polis Görevlileri Birliği ile Muğla Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan polislerin yaptığı dostluk maçı 1 -1 berabere sonuçlandı.

Maç öncesinde Muğla Emniyet Müdürlüğü yemekhanesinde verilen yemekte konuşan Emniyet Müdürü Ahmet Akbal, iki ülke arasında oynanan maçın ülkeler arası kardeşliğe, kurumlar arası işbirliğine ve toplumlar arası dayanışmaya katkı sağlayacağını söyledi.

Bu yıl ilki düzenlenen organizasyonun ileriki yıllarda da devam etmesini dileyen Akbal, “2 ülke arasındaki vize uygulamalarındaki kolaylık çalışmalarının artarak devam etmesini ve bu tür etkinliklerin toplum geneline yayılmasını istiyoruz. Türkiye ve Yunanistan’daki polislerin yaptığı dostluk maçı bunun bir başlangıcı olsun. İlerleyen yıllarda da bu tür organizasyonlara yer verelim” dedi.

Oniki Ada Bölge Emniyet Müdürü Andonios Blahakis ise futbol maçı vesilesiyle iki ülkenin polis teşkilatıyla iyi ilişkiler kurduklarını ifade etti.

Atatürk Stadyumu’nda Türk ve Yunun polis takım kaptanlarının birbirlerine çiçek vererek başlayan karşılaşma, oldukça çekişmeli geçti. 70 dakika oynanan maçın ilk yarısını 1-0 önde tamamlayan Türk polisleri, ikinci yarıda Yunan polislerinin attığı golle maçı 1-1 berabere tamamladı.

Maç sonunda Muğla Emniyet Müdürü Ahmet Akbal ve Oniki Ada Bölge Emniyet Müdürü Andonios Blahakis, her iki takımda oynayan polislere baklava ikram etti.

İki takımın Rodos Adası’nda yaptığı ilk maçı 2-1 Oniki Ada Polis Görevlileri Birliği kazanmıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here