Ana Sayfa Batı Trakya Haberler TOZU DUMANI ATEŞE KATACAKLAR, KOZLARINI İSKEÇE’DE PAYLAŞACAKLAR

TOZU DUMANI ATEŞE KATACAKLAR, KOZLARINI İSKEÇE’DE PAYLAŞACAKLAR

22
0

Yunan Ordusu envanterinde bulunan Leopard 2HEL, Leopard 2A4 ve Leopard 1A5 kozlarını İskeçe’de Kayalar köyü askeri atış tatbikatı alanında paylaşacak.

Milyonlarca euro harcanarak alınan bu demir aletleri, Yunan Ordusu envanterinde bulunan Leopard 2HEL, Leopard 2A4 ve Leopard 1A5 ilk kez kozlarını İskeçe’de Kayalar (Petrohori) köyü askeri atış tatbikatı alanında paylaşacak. Yarışmayı Savunma Bakanlığı’ndan yetkililer ve Kara Kuvvetleri komutanı Korgeneral Alkiviadis Stefanis ve ekibinin de izlemesi bekleniyor. Ayrıca yabancı ülkelerin misyon şeflerinden bazılarının da İskeçe’ye gelerek katılması bekleniyor.

Yarışmanın amacı, önümüzdeki yıllarda, Yunanistan ile stratejik ortaklık ve işbirliği içinde olan bazı ülkelerin de katılmasını sağlamak ve yarışmaya uluslararası bir boyut kazandırmak. 

Merkezi Kavala’da bulunan XX Zırhlı Tümen’in “Makedonia” organizasyonuyla 21 Mayıs 2018 Pazartesi günü İskeçe’de Kayalar köyü askeri atış tatbikat alanında yapılacak olan atış yarışları büyük ilgi çekiyor. Öyle ki ilk kez Leopard 2HEL, Leopard 2A4 ve Leopard 1A5 karşı karşıya gelecek.

21 Mayıs Pazartesi günü başlayacak olan yarış atış tatbikatı bir hafta sürecek. Yarışmaya İskeçe, Gümülcine, Dedeağaç ve Katerini-Litohoro gibi bölgelerde konuşlanan 4 Tugay’dan birer zırhlı müfreze ile katılım olacak.

Yapılacak olan yarışmada savunma-saldırı operasyonları, hassas sürüş, ateşleme dilekçesi ve atış alanlarında başarılar olarak sıralanıyor.

Buna göre yarışmaya katılacak olan Zırhlı Tankçı Tugayları;

ΧΧΙ Zırhlı Tankçı Tugayı «Ταξιαρχία Ιππικού ΠΙΝΔΟΣ» Gümülcine (Komotini).

XXIII Zırhlı Tankcı Tugayı «3ο Σύνταγμα Ιππικού – Δορύλαιο» Dedeağaç (Aleksandrupolis).

ΧΧΙV Zırhlı Tankçı Tugayı «1ο Σύνταγμα Ιππικού – ΦΛΩΡΙΝΑ» Katerini-Litohoro.

ΧΧV Zırhlı Tankçı Tugayı «2o Σύνταγμα Ιππικού – ΕΦΕΣΣΟΣ» İskeçe (Ksanthi).

İlk olarak İskeçe’den start alacak olan bu yarışmanın önümüzdeki yıl Katerini-Litohoro veya Avlona’da yapılması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz