Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “TOURKİKA NEA” HABER SİTESİ’NDEN GERİ ADIM VE ÖZÜR

“TOURKİKA NEA” HABER SİTESİ’NDEN GERİ ADIM VE ÖZÜR

25
0

“Tourkika Nea” haber portalından geri adım ve özür geldi.

Batı Trakya’da azınlık konularını ele alan ve neredeyse her defasında yayınladığı yorum ve haberlerle Azınlığın kurum ve kuruluşlarını ve şahısları deyim yerindeyse “hedef” gösteren “Tourkika Nea” haber portalı, T.C. Gümülcine Başkonsolosluğu bağlantılı bir görevlinin ve Batı Trakya’da görev yapan üst rütbeli Yunan bir subayın yakın ilişki içerisinde olduğunu yazmıştı. Ancak

Ancak yayınladığı bu asılsız belki de uydurmaca olan haberi yayından geri çekerek aynı zamanda da özür diledi.

Haberi alan tüm Yunanistan genelindeki haber portalları da “Tourkika Nea”nın haberini kaldırmak durumunda kaldılar.

Yorum: “KÖRLE YATAN ŞAŞI KALKAR”

Ancak yayınladıkları haberin asılsızlığını, geri çekildiğini ve hata yaptıklarını, bundan sonra aldıkları bilgilerin doğruluğu konusunda daha dikkatli olacaklarını kendi sitelerinde yayınlamadıkları görülmektedir.

 

Τo Ιστολόγιο «http://tourkikanea.gr»…Απέσυρε την ανάρτηση για τον Ανώτατο Αξιωματικό !!

34Το Ιστολόγιο  http://tourkikanea.gr/απέσυρε την ανάρτηση του για  «φιλία «Ανωτάτου Αξιωματικού με άνθρωπο του Τουρκικού Προξενείο…διευκρινίζοντας  τα  Κάτωθι!

Νεότερα στην περί Πλαστήρα ανάρτηση μας

Αναρτήσαμε χθες ένα κείμενο με το οποίο κάναμε σφοδρή επίθεση κατηγορώντας για φιλικές σχέσεις με άνθρωπο του προξενείου, Ανώτατο αξιωματικό που υπηρετεί στην Θράκη.

Νεότερες όμως πληροφορίες μας δείχνουν πως ενδεχομένως κάναμε λάθος. Για αυτό οφείλουμε μια συγγνώμη την οποία φυσικά και κοινοποιούμε.

Θα προσπαθήσουμε να είμαστε πιο σοβαροί στο μέλλον και να διασταυρώνουμε καλύτερα αυτά που μαθαίνουμε, ώστε να είμαστε μια αξιόπιστη πηγή πληροφοριών.

Εννοείται πως βγάλαμε την εν λόγω ανάρτηση.

Μακάρι να έχουμε αξιωματικούς που θα μοιάσουν στον ¨Μαύρο Καβαλάρη¨.

Με άπειρη προς Στρατόν εκτίμηση

Κ.K.

Σχόλιο : Επειδή και εμείς αναδημοσιεύσαμε την ανάρτηση του συγκεκριμένου  Ιστολογίου   επισημαίνοντας όμως   αν όλα αυτά  ισχύουν …Αναφέροντας βέβαια και την πηγή ,κατεβάσαμε την συγκεκριμένη ανάρτηση  ως οφείλαμε!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz