Ana sayfa Batı Trakya Haberler TOPSİDİS NE AZINLIĞI TANIYOR, NE DE AZINLIK TOPSİDİS’İ

TOPSİDİS NE AZINLIĞI TANIYOR, NE DE AZINLIK TOPSİDİS’İ

28
0

İlk günden itibaren ismi Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti seçimlerinde duyulmaya başladı, ancak bu güne kadar Azınlıktan listesine aldığı kişiler haricinde kendisini ne gören oldu ne de duyan. Tam aksine Topsidis neredeyse hemen hemen her gün Evros, Kavala ve Drama arasında adeta mekik dokuyor.

Durum böyle olunca da Azınlık insanı şu ana kadar oy vermesi istenen adayı ne gördü ne tanıdı ne de yapacağı işlerden hizmetten haberi var. Sadece listesine aldığı adaylar düğün dernek ziyaretleri ve bol bol fotoğraflar çektirmeye ve sosyal medyada “yaylım ateş” misali yayınlamaya devam ediyorlar.

Çarşı pazarda gezen listesindeki adayların ağzından Azınlık insanı sadece iki kelimelik “Topsidis’den adayım” cümlesini duymaktan bıktı usandı. İyi güzel, Topsidis’den adaysınız da Azınlığın oylarına talip olan bu Topsidis denilen Evroslu arkadaşı Azınlık insanı ne gördü ne de bir soru sorabildi, eee bu iş nasıl olacak şimdi?

Azınlık insanı daha şimdiden şunu sormaya başladı bile, “bu Topsidis denilen arkadaş seçim öncesi bizi arayıp sormuyor, seçim sonrası ne olacağını siz düşünün.”

Evet, Sayın Topsidis, Batı Trakya’da gelenek ve görenekleriyle, farklı din ve kültürüyle yaşayan bir Azınlık var, bundan haberiniz var mı?

Bu köylere gittiniz mi? Yollarından geçtiniz mi? Suyunu, kahvesini içtiniz mi?

Az da olsa bazılarını yazalım, hiç olmazsa isimlerini bari duymanıza yardımcı olalım.

Şahin, Ketenlik, İnhanlı, Kırköy, Koyunköy, Gökçeler, Arabacıköy, Yassıköy, Müsellimköy, Bulatköy, Domuruköy, Hemetli, Mehrikoz’dan haberiniz var mı?

Şu ana kadar izlediğiniz tutumdan anlaşıldığına göre galiba yok. Anlaşılan Azınlık insanının oylarına da ihtiyacın yok sizin….

Amacımız kesinlikle sizleri karalamak değil, Azınlık köylerini ve insanlarını, “hiç olmamaktansa geç olması daha hayırlı” diyerek yardımcı olmak, hatırlatmak.

Sayın Topsidis; Azınlık insanı yapısı ve doğası gereği oy verceği insanın elini turmak, gözünün içine samimice bakmak ister. Listenize aldığınız yol arkadaşlarınız sizlere bunu aktarmadılar mı? Yoksa onları da mı göremiyorsunuz?  

Devamı gelecek…..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here