Ana sayfa Batı Trakya Haberler THY SELANİK MÜDÜRÜ UTKU YAZAN’A BAŞARI ÖDÜLÜ

THY SELANİK MÜDÜRÜ UTKU YAZAN’A BAŞARI ÖDÜLÜ

14
0

“Kuzey Yunanistan Seyahat Acenteleri Birligi” başkanı Viron Theologis, tarafından bölgede yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı Selanik THY müdürü Utku Yazan’a özel başarı ödülü verildi.

Ödül töreninde konuşan Theologis, Türk Hava Yolları’nın bölgenin en önemli şirketi olduğunu söyleyerek, Selanik bölgesinin dünyaya açılmasında en önemli role sahip olduğunu ifade etti. Utku Yazan’ın bölgedeki çalışmalarını takdirle izlediklerini ifade eden Theologis, bölgedeki seyahat acentalarının THY ile çalıştıkları için memnun olduklarını ve Kuzey Yunanistan’ın güzelliklerini Turkiye’de ve dünya’da THY sayesinde tanıtıldığını ifade etti.

Utku Yazan ise konusmasında Gazeteciler, seyahat acenteleri ve bölge yetkilileri ile mükemmel bir işbirliği ile birlikte bölgenin dünya’ya İstanbul üzerinden başta Uzak Doğu, Orta Dogu, Rusya ve diğer birçok yeni pazara açıldığını ifade ederek, bölgenin turizm çeşitliliğini arttırmak, özellikle Osmanlı eserlerinin restorasyonunun tamamlanıp turizme açılması ile bölgenin ivme kazanacağına dikkat çekti.
Aynı zamanda hedeflerinin kış aylarında şehrin turizmini artırmak ve kongre turizminde de Selanik bölgesinin ve Batı Trakya’nın cazip bir şekilde tanıtılmasına katkı sağlamak istediklerini ifade eden Yazan, Mayıs ayı içerisinde İskeçe ve Gümülcine’de bölge turizmcileri ile bir sempozyum planladıklarını ifade ederek Batı Trakya’nın da turizmde istenilen yere gelmesi için tanıtım çalışmaları yaptıklarını ifade etti.

Görev yaptığı her ülkede o ülkenin turizm açısından kalkınmasına yönelik yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Utku Yazan, Pakistan da görevli olduğu sürede 2009 ve 2010 yıllarında da çeşitli meslek gruplarından çeşitli ödüllere layık görülmüştü.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here