Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İTB KADINLAR KOLU “LE CHALET OTELİ”NDE 150 KADININ KATILIMIYLA KAHVALTI PROGRAMI DÜZENLEDİ

İTB KADINLAR KOLU “LE CHALET OTELİ”NDE 150 KADININ KATILIMIYLA KAHVALTI PROGRAMI DÜZENLEDİ

24
0

İskeçe Türk Birliği (İTB) Kadınlar Kolu 28 Ocak Pazar günü kadınlara yönelik bir kahvaltı düzenledi. İTB Kadınlar Kolu’nun etkinliğine İskeçe ve Gümülcine’den yaklaşık 150 kadın katıldı. Etkinliğe katılanlar hep birlikte kahvaltı ederek, sohbet etme ve gelecekler yapılabilecek etkinlikleri konuşma fırsatı buldu.

İskeçe Le Chalet otelinde düzenlenen kahvaltıya T.C. Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu’nun eşi Aslı Ömeroğlu, İskeçe milletvekili Hüseyin Zeybek’in eşi Şerife Mustafaoğlu, Gümülcine milletvekilli İlhan Ahmet’in eşi Belgin Hakkı, DEB Partisi Başkanı Mustafa Aliçavuş’un eşi Yıldız Tahir, İskeçe Müftü Yardımcısı Ahmet Hralın eşi Nilifer Hral, İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu’nun eşi Münevver Ago, Batı Trakya Türk Kadın Platformu sözcüsü ve BTAYTD Kadınlar Kolu  Başkanın Sibel Osmanoğlu, BAKES Müdürü Pervin Hayrullah, Gümülcine Başkonsolosluğu mahalli memuru Ramadan Duban’ın eşi Züleyha Duban, DEB Partisi Kadın Kolları Başkanı Duygu Mustafa, Ova Derneği Kadınlar Kolu Başkanı Fatma Saliemin, Kozkader Başkanı Nuran Mustafa, İskeçe İli Türk Kadınlari Derneği Başkanı Aysel Sağır, OKAP Koordinatörü Sevtap Hint, Muzaffer Salihoğlu Azınlık Lisesi  Sahibesi Saime Kırlı, İTB Yönetim Kurulu üyeleri, Kurum kuruluş temsilcileri, İTB Eski Kadınlar Kolu Başkanları, öğretmenler, emekli öğretmenler ile İskeçe ve civar köylerden yaklaşık 150 kadın katıldı.

İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu Başkanı Sevil Şerifoğlu kahvaltıda bir konuşma yaptı. Sevil Şerifoğlu yaptığı konuşmada şunları dile getirdi:

“Saygıdeğer misafirler İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu olarak düzenlediğimiz bu kahvaltıda bizleri yalnız bırakmadığınız öncelikle hepinize çok teşekkür ediyorum. Bugün burada yeni Türkiye Gümülcine Başkonsolosumuzun değerli eşi Aslı Ömeroğlu da aramızda. Bildiğim kadarı ile kendisinin Batı Trakya’da katıldığı ilk etkinlik. Bu bizim için ayrı bir onur ve gurur. Kendisine hem Batı Trakya’ya hem de etkinliğimize hoş geldiniz demek istiyorum. Ayrıca aramızda milletvekillerimizin eşleri, İskeçe Türk Birliği başkanımızın eşi, platform sözcümüz, İskeçe Müftü yardımcımızın eşi, dernek temsilcileri emekli öğretmenler, eski kadınlar kolu başkanlarımız ve çok sayıda İskeçeli kadın bulunuyor. Hepsine etkinliğimize katıldıkları için teşekkür ediyor ve hoş geldiniz diyorum.

Bildiğiniz gibi İskeçe Türk Birliği Batı Trakya’nın en eski kuruluşlarından biri. Bu yılda 90. Kuruluş yılımızı kutluyoruz. Bir yandan ayakta olduğu için mutluyuz. Bir yandan da tabelamızın olmamasından buruğuz. Hukuk mücadelemiz devam ediyor. Ben bir gün haklı mücadelemizi kazanacağımıza ve tabelâmızın yerine asılacağına inanıyorum. Bizlerde 90. yıl anısına sizde birer ufak hatıra bırakmak istedik. Sizlere özel rozetler hazırladık. Umarım beğenmişsinizdir. 

Bizler 2017 yılı Haziran ayında göreve gelen kadınlar kolu olarak bugüne kadar bir çok etkinlik gerçekleştirdik. Bu etkinlikler çocuklara yönelik oyun oyuncak atölyeleri, çocuk hakları günü etkinlikleri, Ağız ve Diş Sağlığı bilgilendirmeleri, sinema gösterimleri, yine kadınlara yönelik uzmanlarla söyleşiler ve özel çay günleri düzenledik. Bazılarını lokalimizde gerçekleştirdik. Bir kısmını da sıklıkla İskeçe’ye gelemeyen kadınlarımız ve çocuklarımız için köylerde gerçekleştirdik. Bundan sonra da yine çeşitli etkinliklerle sizlerle birlikte olmaya devam edeceğiz. Tabi bunun yanında da kalıcı projelerde hayata geçirmek istiyoruz. İskeçe Türk Birliği yönetimimizin değerlendirme aşamasında olan bir projemiz var. Bu bir yardım kampanyası projesi. Bu kampanya ile ihtiyaç sahipleri ile yardımseverler arasında köprü olmak istiyoruz. Biz bu projenin uzun soluklu bir proje olmasını istiyoruz. Bir yıllık iki yıllık değil yıllarca İskeçe Türk Birliği çatısı altında devam eden bir proje olmasını arzu ediyoruz. inşallah yakın zamanda sizlere projemizin ayrıntılarını da aktaracağız.

Bugün sizlerle burada böyle bir kahvaltı da bir araya gelmemizin sebebi güzel ferah bir ortamda sohbet ederek hoş vakit geçirmek hem de sizlerle ileriki etkinliklerimiz üzerine fikir alışverişinde bulunmak. Bu nedenle kahvaltımıza ayrı bir etkinlik ilave etmedik sadece sizlerle sohbet edip değerli fikirlerinizden istifade etmek istedik. Ben sözü daha fazla uzatmak istemiyorum. Bugünün gerçekleşmesinde emeği büyük olan kadınlar kolumuzun üyelerine bizi bir çok etkinliğimiz de olduğu gibi bu etkinliğimizde de yalınız bırakmayan siz değerleri misafirlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Umarım ileride daha çok birlikte oluruz”

T.C. Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu’nun eşi Aslı Ömeroğlu da yaptığı kısa selamlama konuşmasında şunları söyledi:

 “İyi günler diliyorum. Ben Aslı Ömeroğlu, bildiğiniz üzere eşim Gümülcine’de yeni göreve başladı. Tabii bu nedenle sizleri çok tanıma fırsatım olmadı henüz. Ama Batı Trakya’daki Kadın dernekleri ve kadın kolları temsilcileri ile bir araya geldim. Kısaca görüşme imkanım oldu. Bugün beni buraya davet ettikleri için İskeçe Türk Birliği Kadınlar Koluna çok teşekkür ediyorum. Umarım ileride daha çok birlikte oluruz, etkinliklerinizde bir araya geliriz. Çok teşekkür ediyorum.”

Yapılan konuşmalardan sonra açık büfe kahvaltıya geçildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz