Ana sayfa Batı Trakya Haberler İTB BİLGİ YARIŞMASI’NIN İLKOKUL AYAĞI TAMAMLANDI

İTB BİLGİ YARIŞMASI’NIN İLKOKUL AYAĞI TAMAMLANDI

22
0

İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu’nun düzenlediği “Bilgi Yarışması”nın İlkokul ayağı tamamlandı.

İlkokul 4-5-6, Ortaokul 1-2-3 ve Lise 1-2-3 öğrencilerine yönelik bilgi yarışmalarının ilki 5 Eylül 2018 Cuma günü gerçekleştirildi. İlkokul 4-5-6 sınıfları için 5 Ekim Cuma günü İskeçe Türk Birliği’nde düzenlenen yarışmaya öğrenciler ve aileleri yoğun ilgi gösterdi.

Etkinliğe İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve dernek yöneticilerinin yanı sıra Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Asbaşkanı Hüseyin Baltacı ile İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu üyeleri ve yarışmaya katılan çocukların aileleri katıldı.

İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu yaptığı konuşmada, İTB Gençlik Kolu’nu böyle bir etkinliği organize etmesinden dolayı tebrik etti. Ahmetoğlu, “Yıllar önce bizler de İTB Gençlik Kolu’ndayken bugünkü etkinlik gibi etkinlikler düzenlemiştik. Kültürümüze, eğitime, çocuklara ve gençlere yönelik faaliyetler bizim için çok önemli. Bu tür faaliyetlerin devam etmesini istiyor ve destekliyoruz. Gençlerimizi ve emeği geçenleri tebrik ederiz.” diye konuştu.

İlkokul kategorisinde 25 öğrencinin katıldığı ve çok çekişmeli geçen yarışmada ilk 5 soruda hiçbir öğrenci elenmedi. 

Yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılım belgeleri verildi. Dereceye giren öğrencilere ise sırasıyla bisiklet, tablet ve kırtasiye seti hediye edildi.

Yarışmada dereceye giren öğrenciler şu isimlerden oluştu:

1- Mustafa BUDUR – İskeçe Merkez Türk Azınlık İlkokulu 6. sınıf öğrencisi

2- Sudem ÖMER – İskeçe Merkez Türk Azınlık İlkokulu 5. sınıf öğrencisi

3- Nihat SABUNCU – Yassıören Türk Azınlık İlkokulu 6. sınıf öğrencisi

İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu tarafından düzenlenen bilgi yarışmasının ortaokul düzeyi 12 Ekim Cuma günü, lise düzeyi ise 19 Ekim Cuma günü gerçekleştirilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here