Ana sayfa Batı Trakya Haberler TASOS MİTSOPULOS SAVAŞI KAYBETTİ, GÜNEY KIBRIS’TA ÜÇ GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ

TASOS MİTSOPULOS SAVAŞI KAYBETTİ, GÜNEY KIBRIS’TA ÜÇ GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ

14
0

Kıbrıs Rum Kesimi Savunma Bakanı Tasos Mitsopulos, Cuma sabahı geçirdiği anevrizmaya bağlı beyin kanaması ve beyin kanamasına bağlı kalp krizi nedeniyle, dün saat 13:30 sularında hayatını kaybetti.

Rum gazeteleri, Mitsopulos’un ölümüne geniş bir şekilde yer verirken, Güney Kıbrıs’ta üç günlük yas ilan edildiğini yazdılar.

Alithia gazetesi “Tasos Mitsopulos Savaşı Kaybetti… Mükemmel Bir İnsan Gitti” başlığıyla manşetten aktardığı haberinde, Mitsopulos’u tedavi eden doktorların yaptığı açıklamada, Cuma günü sabah saatlerinde beyin kanaması geçiren Mitsopulos’un durumunun giderek kötüleştiğini ve tüm müdahalelere rağmen, dün saat 13:30’da hayatını kaybettiğini kaydettiklerini yazdı.

Gazete, Mitsopulos’un cenaze töreninin yarın, saat 12:00’de, Larnaka’daki “Ag.Georgiu Kondu Kilisesi”nde yapılacağını ve ayinin, Rum Ortodoks kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos tarafından yönetileceğini kaydetti.

Haberde, Mitsopulos’un cenaze törenine, Yunanistan Milli Savunma Bakanı Dimitris Avramopulos’un da katılacağını belirtildi.

Gazete, cenaze giderlerinin hazineden karşılanacağını, Mitsopulos için Rum Savunma Bakanlığı’nda taziye defteri açıldığını, yarından itibaren de Atina’daki Güney Kıbrıs Büyükelçiliği’nde açılacağını belirtti.

Rum siyasi partilerin, Mitsopulos’un ölümü nedeniyle mesaj yayımlayarak, taziyelerini ilettiğini yazan gazete, Yunanistan Dışişleri Bakanı Evangelos Venizelos’un da, taziye mesajı yayımladığını kaydetti.Haber, diğer gazetelerde de şu başlıklarla aktarıldı:

Haravgi gazetesi: “Tasos Mitsopulos’un Zamansız Ölümü Nedeniyle Yas”Kathimerini gazetesi: “Tasos İçin Duygu Seli”

Fileleftheros gazetesi: “Ender Bir İnsanı Kaybettik”

Simerini gazetesi: “Dürüstlük ve Bütünlük Yıldızı Söndü”

Politis gazetesi: “Yalnızca İyiler Erken Gider”

Mahi gazetesi: “Güle Güle Tasos”.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here