Ana Sayfa Batı Trakya Haberler T.C.GÜMÜLCİNE BAŞKONSOLOSLUĞU’NDAN AÇIKLAMA

T.C.GÜMÜLCİNE BAŞKONSOLOSLUĞU’NDAN AÇIKLAMA

19
0

T.C.Gümülcine (Komotini) Başkonsolosluğu, sorumluluk bölgesinde devam eden yol, otoyol ve sınır kapılarının çiftçiler tarafından kapatılmasıyla ilgili, Yunanistan’a seyahat edecek olan Türk vatandaşların bilgilendirilmesi açısından twitter üzerinden yazılı açıklama geldi.

Açıklama şu şekildedir:

Bugün İskeçe Polisi ve Rodop Trafik Müdürü ile yapılan görüşmelerde çiftçilerin yol kesme eylemlerinde değişiklik olmadığı öğrenilmiştir.

Yapılan görüşmelere göre bugünkü yol kesmeler ve sınır kapıları durumu aşağıdaki gibidir:

– Bahçeköy (Kipi, İpsala karşısı) ticari kamyonlara süresiz kapalı olup özel araçların geçişine izin verilmektedir.

-Yanıkköy (Nimfea) – Makas (Makaza, Bulgaristan’a açılan kapı, Rodop ili) süresiz kapalı olup iki saatte bir on dakikalığına açılmaktadır

-Eksohi (Drama bölgesi, Bulgaristan’a açılan kapı) bugün saat 11.00’de 24 saatliğine kapatılacaktır.

-Karasu (Nestos, Kavala – İskeçe arası) saat 12.00 – 19.00 arası kapalıdır.

– Dedeağaç Bölgesi Hasanlar (Avra) köyü mevkii saat 12.00 – 14.00 arası kapalı olacağı ancak bunun kesinlik kazanmadığı öğrenilmiştir.

-Vatandaşlarımız Şapçı (Sappes) yolunu kullanabilirler-

-Yassıköy (Iasmos) Mevkii saat 12.00 – 14.00 ve 19.00 – 21.00 saatleri arasında kesilecektir. Vatandaşlarımız tali (Fener [Fanari] yolu) yolları kullanabilirler.

Rodop Trafik Müdürü Yorgos Ziogas, bu eylemlerin ne kadar süreceğini bilmediklerini ancak Cuma günkü Atina protestosundan sonra da devam etmelerinin kuvvetle muhtemel olduğunu belirtmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz