Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İSTANBUL’DAN ATİNA VE SELANİK’E YAPILAN UÇAK SEFERLERİ, KARŞILIKLI OLARAK İPTAL EDİLDİ

İSTANBUL’DAN ATİNA VE SELANİK’E YAPILAN UÇAK SEFERLERİ, KARŞILIKLI OLARAK İPTAL EDİLDİ

10
0

Yunanistan’da kamu ile özel sektör çalışanlarının ”hükümetin mali krizle mücadele çerçevesinde uygulamaya koyduğu reformları” protesto amacıyla yaptığı 24 saatlik grev nedeniyle İstanbul’dan Atina ve Selanik’e yapılan uçak seferleri karşılıklı olarak iptal edildi.

Yunanistan İşçi Sendikaları Federasyonu (GSEE) ile Yunanistan Kamu Çalışanları Konfederasyonunun (ADEDY) çağrısıyla bugün başlayan 24 saatlik grev, hava ulaşımını da olumsuz etkiledi.

Yunanistan’daki grev nedeniyle Türk Hava Yollarının (THY) İstanbul’dan Atina’ya yapılması planlanan TK 1845 ve TK 1849 sefer sayılı uçuşları ile TK 1881 sefer sayılı İstanbul-Selanik seferi, ayrıca Atina’dan İstanbul’a yapılması planlanan TK 1846, TK 1850 sefer sayılı uçuşlar ile TK 1882 Selanik-İstanbul seferleri karşılıklı olarak iptal edildi.

Öte yandan, Yunanistan Olympic Havayollarının 0A 315 ve OA 319 sefer sayılı Atina-İstanbul ve OA 316 ve OA 320 sefer sayılı İstanbul-Atina uçuşları ile Aegean Havayollarının A 3992 sefer sayılı Atina-İstanbul ve A 3993 sefer sayılı İstanbul-Atina seferleri de iptal edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz