Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MÜEZZİNOĞLU İLK ZİYARETİ HEMŞEHRİLERİNE YAPTI

MÜEZZİNOĞLU İLK ZİYARETİ HEMŞEHRİLERİNE YAPTI

20
0

Türkiye’de yapılan kabine değişikliği sonrası yeni Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ilk resmi ziyaretini yuvası olan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezinde bir araya gelen hemşehrilerine yaptı.

Doğup büyüdüğü toprakları hiç bir zaman unutmadığını belirten Müezzinoğlu, ilk resmi ziyaretini Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezine yapmak için genel başkanı aradığını ve bugün yuvada olmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu belirtti. Müezzinoğlu önümüzdeki günlerde ilk yurt dışı ziyaretini de genel başkan Burhaneddin Hakgüder ile birlikte Batı Trakya ‘ya yapacağını söyledi.

Kabine de yaşanan değişiklikle Sağlık Bakanlığı görevini Recep Akdağ’dan devralan Mehmet Müezzinoğlu, ilk resmi ziyaretini hemşerilerine gerçekleştirdi. Dün eşi Faize Müezzinoğlu ile birlikte Cağaloğlu’nda bulunan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden Mehmet Müezzinoğlu, sağlıkla ilgili ilk mesajını verdi. Sağlığın her saniye değişen dinamik bir alan olduğunu belirten Müezzinoğlu, ‘’Amacımız dünyadaki sağlık alanında yaşanan gelişmeleri ülkeye kazandırarak, halkın önündeki sağlıkla ilgili sorunları ortadan’’ dedi. Türkiye’de tekelci anlayışla birlikte halk sağlığı ile ruh sağlığı arasında bazı dengesizlikler yaşandığını belirten Müezzinoğlu, halk sağlığını merkeze alacak bir çalışmanın içinde olacaklarını kaydetti. Türkiye’de tıp alanında çalışma yürüten önemli uzmanlar olduğunu ifade eden Müezzinoğlu, tıbbi gelişmeler ve araştırmalara destek vererek bu alana Türkiye’yi dünyada söz sahibi yapmayı planladıklarını ifade etti. Müezzinoğlu’nu AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Burhanettin Hakküder, İRCICA Genel Direktörü Halit Eren ile kalabalık bir vatandaş topluluğu karşıladı.

 

RABBİM HESABINI VERMEYİ NASİP ETSİN

Konuşmasını “Rabbim üstlendiğim her görevin hakkını da hesabını da vermeyi nasip etsin’’ diye sürdüren Müezzinoğlu şunları söyledi: ‘’Bugün her zamankinden daha fazla duaya ihtiyacımız var. Bugüne kadar üstlendiğim her görevi hakkıyla yerine getirmenin vicdani rahatlığını yaşıyorum. İnşallah yeni görevimde de bu böyle olur. Benim bugünlere ulaşmamda en büyük katkısı olan başbakanıma mazlum halklar adına teşekkür ediyorum’’ dedi

BABAMIN SÖZÜNÜ HİÇ UNUTMADIM

Hayatı boyunca Batı Trakyalı olmanın karşısına bir zenginlik olarak çıktığını söyledi. Batı Trakya’dan ceketini alıp 14 yaşında Türkiye’ye gelirken, rahmetli babasının ‘’Önce kendini, sonra arkandakileri ve bizleri mahcup etme’’ sözünü hiç unutmadığını ifade eden Müezzinoğlu, ‘’Bir ç ok sıkıntının yanında manevi bir zenginliğin yaşandığı topraklardan Türkiye ye geldim. Bugün benim bugünlere ulaşmamda Batı Trakya’nın payı vardır’’ dedi. Siyaseti bırakmayı düşündüğü bir dönemde eşinin zoru ile son gün milletvekilliği müracaatında bulunduğunu belirten Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bu konuda eşi ve eski Avcılar Belediye Başkanı Tahsin Salihoğlu’na teşekkür etti. Müezzinoğlu, bakan olduktan sonra ilk ziyaretini Trakya ‘ya yapacağını söyledi. İlk kez Başbakan Recep Tayiyp Erdoğan ile ilgili bir anısını paylaşan Müezzinoğlu, şunları söyledi: ”Belediye Başkanlığı döneminde cezaevinden çıktığının ilk ayında başbakanım beni aradı. Bana gel sizin toprakları ziyaret edelim dedi. Makednoya”nın Kalkandelen şehrinde bulunan Harabati Bba tekkesinde 8 gün kaldık. kendisi oradaki müslüman ve Türk köylerinin tozlu yollarını bir hafta dolaştı. İşte o zaman yüreğinde bize ait nelmer olduğunu daha iyi hissetim. Böyle bir insanla siyasetü yapmaktan gurur duyuyorum” dedi

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Burhanettin Hakgüde de, hemşerisi Mehmet Müeizzinoğlu’nun Sağlık Bakanlığı’na atanmasından Batı Trakya camiasının büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Müezzinoğlu’nun Sağlık Bakanlığı görevine getirilmesinin her batı Trakyalı için onur ve şeref olması gerektiğini vurgulayan Hakküder. “Mezzinoğlu, Batı Trakya’nın Kozlukepir Köyü’nden çıkarak Türkiye’ye gelerek hayatına pek çok başarıyı sağdırmıştır. Siyasetteki başarılı yükseliş grafiği hepimizin malumudur. Önce İstanbul İl Başkanlığı sonra da Edirne Milletvekilliği şimdi de Sağlık Bakanlığı onu zirveye taşıyan başarılarından birkaçıdır’’ dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu’da hepimiz iftihar ediyoruz. Bize bundan sonra düyşen en önemli görev çalışmalarında onun önünü açmak olacaktır’’ dedi.

IRCICA Genel Direktörü Dr. Halit Eren’de Müezzinoğlu’nun Sağlık Bakanlığı’na getirilmesi hepimiz için iftihar kaynağı olduğunu söyledi. Eren, ‘’Allah onun yar ve yardımcısı olsun. Yolu açık osun’’ diye konuştu.

 

Tören sonunda Burhanettin Hakgüden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğluna plaket taktim etti. Ziyaret’te Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği eski başkanlarından Selahattin Yıldız, Dr. Mustafa Rumelili, Erol Kaşif, Tahsin Salihoğlu ve Ahmet Uztetik, Müezzinoğlu’nun Sağlık Bakanlığı görevine getirilmesiyle ilgili duygularını dile getirdiler.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz