Ana Sayfa Batı Trakya Haberler SÖPA ÖĞRETMENLER DERNEĞİ’NDEN NEZAKET ZİYARETLERİ

SÖPA ÖĞRETMENLER DERNEĞİ’NDEN NEZAKET ZİYARETLERİ

11
0

“Rodop – Meriç (Evros) İlleri Selânik Özel Pedagoji Akademisi Mezunu Öğretmenler Derneği” yeni Yönetim Kurulu üyeleri göreve başlar başlamaz nezaket ziyaretleri gerçekleştiriyor. Dernek üyeleri ilk olarak ziyaretlerine İl Eğitim Müdürü İlias HANCİS ve ardından Azınlık Eğitimi Koordinatörü Nikos PAPAGEORGİYU’ya gerçekleştirdi. Ziyaret sonrası Dernek basına yazılı bir açıklama gönderdi. Açıklamada şu ifadelere yer veriliyor:

 

“Rodop – Meriç (Evros) İlleri Selânik Özel Pedagoji Akademisi Mezunu Öğretmenler Derneği” yeni Yönetim Kurulu (Y.K.), Perşembe günü 13-12-2012 tarihinde İl Eğitim Müdürü sayın İlias HANCİS ve ardından Azınlık Eğitimi Koordinatörü sayın Nikos PAPAGEORGİYU’ya nezaket ziyaretinde bulunduk.

Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmeler esnasında, Öğretmenler Derneği Y.K. olarak Azınlık Eğitiminin yükselmesi için ve mevcut sorunların çözülmesi yönünde hazır olduğumuzu ve bu doğrultuda çalışmalar yapacağımızı aktardık. Dolayısıyla var olan sorunların çözülmesinde yardımcı olacağımızı, Azınlık Eğitiminin yükselmesine katkı sağlamak istediğimizi bildirdik.

Amirlerimiz tarafından da Azınlık Eğitimindeki sorunların çözülmesi  yönünde fikirler beyan edilmiştir.

Öğretmenler Derneği Y.K. olarak, başta Eğitim Bakanlığı, Koordinatörlük ve İl Eğitim Müdürlüğü ile diyalog çerçevesinde çalışarak Azınlık Eğitimine katkı sağlayacağımıza inanmaktayız.”

 

YÖNETİM KURULU ADINA

BAŞKAN

Mehmet DERDİMAN

Genel Sekreter

Mehmet TOPAL HÜSEYİN MEHMET

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz