Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ’NİN SERGİ MARATONU BAŞARIYLA DEVAM ETTİ

İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ’NİN SERGİ MARATONU BAŞARIYLA DEVAM ETTİ

22
0

İskeçe Türk Birliği Biçki-Dikiş-Nakış ve El Sanatları Kurslarının yıl sonu sergileri devam ediyor.

İskeçe Türk Birliği çatısı altında faaliyet gösteren Merkez, Gökçepınar, Ketenlik ve Gökçeler Biçki-Dikiş-Nakış ve El Sanatları Kursları ile Merkez Resim Kursunun yıl sonu sergi açılışları 7-8 Haziran 2014 tarihlerinde başarıyla gerçekleştirildi.

7 Haziran 2014 Cumartesi günü ilk olarak Merkez Biçki-Dikiş-Nakış ve El Sanatları Kursu ile Merkez Resim Kursunun yıl sonu sergi açılışları yapıldı.

İskeçe Muzaffer Salihoğlu Azınlık Lisesi Spor Sitesi (Tarlalık)’nde yapılan etkinliğin sunuculuğunu İskeçe Türk Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Hilmiye Şair, açılış konuşmasını da Başkan Av. Ramadan Nizam yaptı.

Etkinliğe başta Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Sabık Milletvekili Ahmet Faikoğlu, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu sayın Ozan Ahmetoğlu, Mustafçova Belediye Başkanı sayın Mustafa Cukal,  İskeçe sabık Milletvekili Çetin Mandacı ve çok sayıda soydaş katıldı.

Daha sonra mezun olan öğrencilere başarı belgeleri verildi. Ardından İskeçe Türk Birliği çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Halk Oyunları ekipleri ile Müzik Kursu öğrencilerinin sundukları gösteriler katılımcılar tarafından izlenip, büyük beğeni topladı.  

8 Haziran Pazar günü ise ilk olarak Gökçepınar ve daha sonra Ketenlik Biçki-Dikiş-Nakış ve El Sanatları Kurslarının yıl sonu sergi açılışları yapıldı. Sözkonusu etkinliklerde İskeçe Türk Birliği Başkanı sayın Av. Ramadan Nizam, BAKEŞ Asbaşkanı sayın Remzi Şaban, yeni seçilen Mustafçova Beeldiye Başkanı Cemil Kabza ve Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu Alper Atak selamlama konuşması yaptılar.

 

Etkinliklerde Hüseyin AHMETOĞLU ve Tülin HACIHALİL’in çalıştırdığı İskeçe Türk Birliği Halk Oyunları ekipleri de gösteriler sundu. Gökçepınar kursu öğretmeni Pervin Bekir ile Ketenlik kurs öğretmeni Hamide Veli ve öğrencilerinin yıl boyunca hazırlamış oldukları el emeği göz nuru eserlerinin sunumu yapıldı ve katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Son olarak, aynı gün Gökçeler Biçki-Dikiş-Nakış ve El Sanatları Kursu’nun yıl sonu sergi açılışı yapıldı. İskeçe Türk Birliği Başkanı Av. Ramadan Nizam, BAKEŞ Asbaşkanı Remzi Şaban, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu ve sabık Milletvekili Çetin Mandacı’nın selamlama konuşmalarından sonra, etkinlik Erkan Demioğulları’nın çalıştırdığı BTAYTD’ne bağlı folklor ekiplerinin gösterileriyle devam etti ve Müjgan Niyazi ve öğrencilerinin çalışmaları hazır bulunanların beğenisine sunuldu.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz