Ana sayfa Batı Trakya Haberler İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ’NDEN EMRE RASİM, İSTANBUL’DA “ULUSLARARASI BİLİM OLİMPİYATI” FİNALİNE KATILIYOR

İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ’NDEN EMRE RASİM, İSTANBUL’DA “ULUSLARARASI BİLİM OLİMPİYATI” FİNALİNE KATILIYOR

23
0

İstanbul Çekmeköy Belediyesi tarafından ikincisi düzenlenecek olan “Aliya İzzetbegoviç Uluslararası Bilim Olimpiyatı”na bu yıl İskeçe Türk Birliği (İTB) önderliğinde İskeçe’den Emre RASİM katılmaya hak kazanmıştır. Emre Rasim, 18 – 19 Mayıs 2017 tarihlerinde Marma Otel’de gerçekleştirilecek final sergisine İTB Eğitim Koordinatörü Cemali TAHİR’in danışmanlığında katılacak.

İstanbul Çekmeköy Belediyesi, ülke vizyonuna uygun ve ilçenin etkinliğinin arttırılması amaçları ile uluslararası lise düzeyi etkileşimin arttırılacağı ve süreklilik halinde yinelenen bir Bilim Olimpiyatı organize etmektedir.

Enerji ve Enerji Verimliliği alanında Bilim Olimpiyatı’na katılan Emre RASİM “Yelkenden Biraz  Fazlası” adlı projesiyle filanist oldu. Emre RASİM’in proje danışmanlığını ise İTB Eğitim Koordinatörü Cemali TAHİR yaptı.

18-19 Mayıs tarihlerinde İstanbul Maltepe Üniversitesi kampüsünde bulunan Marma Otel’de 18-19 Mayıs tarihlerinde İstanbul Maltepe Üniversitesi kampüsünde bulunan Marma Otel’de finale kalan projeler sergilenecek. Final sergisi sonrası, 20 Mayıs 2017 tarihinde Haliç Kongre merkezindeki ödül töreniyle sonlanacaktır.

20 Mayıs’ta yapılacak ödül töreninde kategori birincilerine 15 bin TL, ikincilerine 10 bin TL, üçüncülere 5 bin TL, 4. ve 5.’lere ise bin TL ödül verilecek. Proje sonunda başarı elde eden öğrenciler proje destekçisi üniversitelerden burs alabilecekler.

Araştırma, Teknoloji ve Enerji Verimliliği adı altında 3 kategoride ele alınacak projeler, akademisyenlerden oluşan jüri tarafından değerlendirilecektir. Ödül törenine ise merhum Aliya Izetbegovic’in oğlu sayın Bakir Izetbegovic’in yanısıra Türkiye Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye Başbakanı sayın Binali Yıldırım’ın da katılımları beklenmektedir.

Ödül töreninde birçok müzik grubunun yanı sıra Mustafa Ceceli de sahne alacak.

İskeçe Türk Birliği olarak kardeşimiz Emre RASİM’i bu önemli başarısından dolayı tebrik eder, Emre RASİM gibi daha nice genç kardeşlerimizin de bu tür uluslararası düzeydeki yarışmalara katılmasının bizleri ziyadesiyle mutlu edeceğini belirtmek isteriz. Ülkemizin ve Batı Trakyamızın geleceği olan bu genç kardeşimizi tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here