Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İSKEÇE SANAYİ VE TİCARET ODASI BATMAN’DA KONFERANSA KATILDI

İSKEÇE SANAYİ VE TİCARET ODASI BATMAN’DA KONFERANSA KATILDI

11
0

İskeçe Sanayi ve Ticaret Odası 1-4 Mart 2014 tarihleri arasında  final konferansına katılmak  için Batman’a gitti. AB–Türkiye Odalar Forumu (ETCF-II), Türk Oda ve Borsaları ve AB’de bulunan muadilleri arasında diyalog ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla yürütülen ortaklık programı çerçevesinde İskeçe Sanayi ve Ticaret Odasını temsilen Bşk. Yrd. İrfan Hacıgene ve Serkan Hatip katıldı.

ETCF II hibe programının amacı Türk Oda ve Borsalarının kapasite gelişimine ve Türkiye’nin AB’ye katılım sürecinde oynadıkları rolün güçlenmesine yardımcı olmayı hedeflemektedir. Yapılan ziyarette Bşk. Yrd. İrfan Hacıgene ve Serkan Hatip Batman Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Abdulkadir Demir ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldiler. Görüşmelerde iki ticaret odası arasında tamamlanan program ile ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu. Bunun yanında yapılan görüşmelerde iki oda arasında çeşitli işbirliği konuları ele alındı gelecekte de işbirliklerin devam etmesine karar verildi.

İskeçe Sanayi ve Ticaret Odası ETCF II AB-TÜRKİYE Odalar Forumu kapsamında Yunanistan genelinde Türkiye’deki Ticaret Odalarıyla yapılan proje ortaklıklarında iki projeyi aynı anda yürüten tek Ticaret ve Sanayi Odasıdır. Yürütülen projelerden ilki üç ay önce sona eren Ankara Sanayi Odasıyla yapılan ortaklık idi. İkincisi de Batman Sanayi ve Ticaret Odası oldu.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz