Ana Sayfa Batı Trakya Haberler SINAVLARDA “PEKİYİ” (ARİSTA) ALMIŞLAR

SINAVLARDA “PEKİYİ” (ARİSTA) ALMIŞLAR

28
0

240 Din Öğreticilerinden bir grup öğrenci Trakya Dimokritos Üniversitesi Karadeniz Ülkeleri Dili, Edebiyatı ve Kültürü Bölümü’nde Yunanca dili eğitiminde sınavları başarıyla geçmişler. Öğrenciler çoğunlukta “PEKİYİ” (ARİSTA) almışlar.

20 Temmuz Perşembe günü açıklanan sonuçlara göre, 29 din eğitici öğrencisi 6 ay boyunca takip ettikleri Yunan dili dersinde Α2, Β1, Β2 ve Γ1 derecelerinde sınava tabii tutulmuşlar, bu 240 din eğiticisi uygulaması dahilinde bulunan öğrencilerden 25’i sınavları başarıyla tamamlamış. Bunlardan 17 öğrenci ise sınavlarda “PEKİYİ” (ΆΡΙΣΤΑ) almış.

Trakya Dimokritos Üniversitesi Karadeniz Ülkeleri Dili, Edebiyatı ve Kültürü Bölümü Başkanı Yunan dilinden sorumlu öğretim görevlisi bayan Maria Dimasi, sınavları başarıyla kazananları tebrik etmiş, derslere yeni eğitim ve öğretim yılınada da devam edeceklerini belirtmiş.

Yorum-görüş:

56 yaşındayım. Bu gözler neler gördü, neler yaşadı, ne darbeler yedi, halen de dönem dönem “karanlık güçler” tarafından ne belden aşağı vuruşlar yemeye de devam ediyor. 

Ammaaaaa, bundan sonra benim Kur’an-ı Kerim’i hiç ama hiç ve asla, kattiyetle Yunanca olarak okumaya, torunlarıma YUNANCA!öğretme niyetim yok. Bildiğim anadilimde, kimliğimi, kültürümü, dini inancımı HZ. Peygamber yolundan giderek ve onu koruyarak yaşamaya devam edeceğim. Dolayısıyla da şimdilerde uygulanmak istenenleri göz ardı etmeden küçük çocukları olan Batı Trakya Türkleri, dede olanlar, anneanne olanlar, anne-baba olanlar düiünsün isterim.

Bir Türk ve Müslüman soyundan gelen Evlad-ı Fatihan olarak yaşamımı, entegrasyona evet, asimileye hayır diyerek ve karşı çıkarak, ülkeme saygı duyarak ve ülkemin de bana saygı duyduğunu uygulamada görerek yaşamaya kararlıyım. Soyumun bu topraklarda kimseye karşı boyun eğmeden yarınlara aktarılmasını isteyenler bu haberi okusunlar ve birazıcık olsun kendilerini sorguya çeksinler. DÜŞÜNSÜNLER DERİM. 

Bu haber ve fotograftaki öğrencileri kastetmiyorum!!! Yorum ve görüşlerim genele yöneliktir. Üniversitenin bu bölümü ne yaparsa yapsın, ne hazırlarsa hazırlasın, Batı Trakya’da herkes başındaki takkesini çıkarsın, başını iki ayağının arasına alsın ve iyi düşünsün.

“BEN YARIN AHİRET’TE, İNANDIĞIM TEK ALLAH’IMIN KARŞISINA NASIL NE YÜZLE ÇIKACAĞIM” BANA SORMAZ MI, AİLEN İÇİN, MİLLETİN VE ÜMMETİN İÇİN NE YAPTIN DEMEZ Mİ?

PEKİ, NE CEVAP VERECEĞİM?

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz