Ana Sayfa Batı Trakya Haberler SELANİK BAŞKONSOLOSU ORHAN YALMAN OKAN MESAJ YAYINLADI

SELANİK BAŞKONSOLOSU ORHAN YALMAN OKAN MESAJ YAYINLADI

20
0

Türkiye’nin Selanik (Thessaloniki) yeni Başkonsolosu Orhan Yalman Okan 21 Eylül 2015 tarihi itibariyle yeni Selanik Başkonsolosu olarak göreve başlaması nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Başkonsolos mesajında, “Sevgili Atamızın doğduğu evi yerleşkesi içinde bulunduran T.C. Selanik Başkonsolosluğu’nda görev yapmaktan büyük bir mutluluk ve onur duymaktayım” ifadelerine yer veriyor.

BAŞKONSOLOSUN MESAJI

21 Eylül 2015 tarihi itibariyle yeni Selanik Başkonsolosu olarak görevime başlamış bulunmaktayım.

Türk Ulusunun Ebedi Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasıyla dolu bu şehirde, Sevgili Atamızın doğduğu evi yerleşkesi içinde bulunduran T.C. Selanik Başkonsolosluğu’nda görev yapmaktan büyük bir mutluluk ve onur duymaktayım.

Görev bölgemiz olan Orta Makedonya, Batı Makedonya ve Tesalya Bölgesi ile ülkemiz arasında başta ekonomik, ticari, turizm ve kültürel olmak üzere ilişkileri her alanda geliştirmek, vatandaşlarımıza ve soydaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak ve iki ülke halklarını daha da yakınlaştırmak için azami çaba sarfetmek temel şiarım olacaktır.

Bu vesileyle, selefim ve değerli meslektaşım Sayın Tuğrul Biltekin’e dört yıl boyunca T.C. Selanik Başkonsolosu olarak sunduğu hizmetlerden dolayı takdir ve şükranlarımı ifade etmeyi bir borç bilirim.

Önümüzdeki dönemin Türk ve Yunan halklarının her geçen gün güçlenerek artan dostluk ve işbirliğine katkı sağlamasını ve bu işbirliğinin diğer tüm milletlere de örnek teşkil edecek seviyeye ulaşmasını yürekten temin ederim.

Orhan Yalman Okan

Başkonsolos

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz