Ana Sayfa Batı Trakya Haberler SAĞLIK BAKANI MÜEZZİNOĞLU’NU ZİYARET ETTİLER

SAĞLIK BAKANI MÜEZZİNOĞLU’NU ZİYARET ETTİLER

19
0

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin, eski Genel Başkan Tahsin Salihoğlu ve yine eski Genel Başkan aynı zamanda Genel Başkan Danışmanı Opr. Dr. Erol Kaşifoğlu ile birlikte Türkiye Cumhuriyete Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nu ziyaret etti.  Ziyarette ayrıca eski yönetim kurulu üyemiz olan Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Genel Müdürü Dr. Hüssem Hatipoğlu’da hazır bulundu.   

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Sayın Bakana Batı Trakya Türklerinin oturma İzinleri ile ilgili sorunlar başta olmak üzere  anavatanda yaşadığı diğer sorunların tamamını içeren on ana başlık altında toplanan rapor ile çözüm önerilerini sundu. 

Oturma izinleri ile ilgili sıkıntıların, 11 Nisan 2014 tarihinde uygulamaya giren Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu ile kurulan Göç İdaresine devredilmesiyle yaşanmaya başlandığı belirtildi. Mevzuat değişikliği nedeni ile son dönemde ciddi sıkıntılara neden olan oturma izni sorununu tüm detayları ile paylaşan Genel Başkan Av.Necmettin Hüseyin, ayrıca Batı Trakya Türklerine tekrar uzun süreli oturma izni hakkının verilmesi gerektiğini belirtti.  Bunun yanında diğer on başlıkta toplanan sorunlar ve çözüm önerilerini yaklaşık bir buçuk saat süren özel görüşme ile Sayın Bakana aktardı. 

Tüm Batı Trakyalıların en kısa sürede ilgili konularda  müjde beklentisi içerisinde olduğunun altını çizen Genel Başkan, raporu kabul eden sayın bakanımız başta olmak üzere faydalı ve çözüm odaklı çalışma toplantısına katkı sağlayan, eski Genel Başkan Tahsin Salihoğlu, Genel Başkan Danışmanı Op.Dr.Erol Kaşifoğlu ve Genel Müdür Dr.Hüssem Hatipoğlu’na göstermiş oldukları yakın ilgi ve destekten dolayı da kurumumuz adına teşekkür ettiğini ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz