Ana Sayfa Batı Trakya Haberler SADIK AHMET İÇİN İSKEÇE’DE ANMA ETKİNLİĞİ YAPILDI

SADIK AHMET İÇİN İSKEÇE’DE ANMA ETKİNLİĞİ YAPILDI

12
0

DEB Partisi’nin Kurucusu ve İlk Genel Başkanı, Batı Trakya Türklerinin Lideri Merhum Dr. Sadık Ahmet ölümünün 17. Yıldönümü vesilesiyle İskeçe’de DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı tarafından düzenlenen bir programla ilk kez İskeçe’de de anıldı.

İlk olarak DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı tarafından Sadık Ahmet ailesi ve İskeçe’deki azınlık kurum başkanlarına, yerel yöneticilere ve partinin İskeçe’deki yöneticilerine yönelik bir bir iftar yemeği verildi. Yemeğe T.C. Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, Dr. Sadık Ahmet’in ailesi, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Mustafçova Belediye Başkanı Mustafa Cukal, Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı İrfan Uzun, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara, İskeçe İnşaatçılar Birliği Başkanı Salih Kahya, İskeçe Belediyesi’nde Eşitlik Listesi Başkanı Hüseyin Ahmetoğlu, DEB Partisi’nin Yöneticileri ile DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı Gençlik Kolu Yöneticileri katıldı.

 

Yemekte bir konuşma yapan DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle hepinize iftar yemeğimize hoşgeldiniz diyorum. Bugün ilk defa DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı olarak Merhum Liderimiz için İskeçe’de anma programı gerçekleştiriyoruz. İftar yemeğimizin hemen ardından da Aşağı Mahalle (Çınar) Camii’nde Mevlidimiz olacak. DEB Partisi olarak bu yıl gerçekleştirilen anma etkinliklerinin başarılı bir şekilde geçmesinde emeği geçen tüm parti üyelerimizi kutluyorum. Bugünkü  iftarımıza katıldığınız için de ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

 

DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu, merhum Dr. Sadık Ahmet’in oğlu Levent Sadık Ahmet’e bir gün önce Sadık Ahmet’in kabri başında çekilen bir fotoğraf hediye etti.

Daha sonra Sadık Ahmet ailesi adına teşekkür konuşması yapan Leven Sadık Ahmet, DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı Yönetimine ve özellikle de gençlere, Dr. Sadık Ahmet için düzenledikleri anma töreni için teşekkür etti.

 

İftar yemeğinin hemen ardından ise DEB Partisi İskeçe İl Teşkiları tarafından, Aşağı Mahalle (Çınar) Camii’nde Merhum Dr. Sadık Ahmet’in ruhuna ithafen Mevlid-i Şerif okutuldu. Mevlid-i Şerife çok sayıda soydaş katıldı.

 

Mevlitten sonra İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, Levent Sadık Ahmet ve DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu kısa birer konuşma yaptı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz