Ana Sayfa Batı Trakya Haberler RODOP MİLLETVEKİLİ AHMET HACIOSMAN ‘TÜTÜN ÜRETİMİNDE TAMAMLYICI SİSTEM’ KONULU BİR SORU ÖNERGESİ...

RODOP MİLLETVEKİLİ AHMET HACIOSMAN ‘TÜTÜN ÜRETİMİNDE TAMAMLYICI SİSTEM’ KONULU BİR SORU ÖNERGESİ SUNDU

12
0

Rodop Milletvekili Ahmet Hacıosman, Tarım Kalkınma ve Gıda Bakanı Athanasios Çaftaris’e hitaben, Tarım Kalkınma Programı 2007-2013 çerçevesindeki, 214 önleminin ‘’Tütün üretiminde tamamlayıcı sistem’’ başlıklı 2.3 sayılı (dönüm başına verilecek 93 euro) faaliyetini konu alan bir soru önergesi sundu ve konuyla ilgili belgelerin meclise sunulmasını talep etti.

Soru önergesinin tam metni:

 SAYIN: Tarım Kalkınma ve Gıda Bakanı

KONU: Tütün Üretiminde Tamamlayıcı Sistem

Tarım Kalkınma Programı 2007-2013 çerçevesindeki, 214 önleminin ‘’Tütün üretiminde tamamlayıcı sistem’’ başlıklı 2.3 (dönüm başına verilecek 93 euro) sayılı faaliyetinde değişiklik yapılması talebinin yer aldığı, 1311/05.09.2012 sayılı,  bir soru önergesi sunmuştum. İlgili soru önergesinde, Rodop İli tütün üreticileri gibi, küçük çaplı tarım arazilerine sahip olan üreticilerin de programa dahil olmasını kolaylaştıracak şekilde, koşullarda değişiklik yapılması imkanının incelenmesini talep etmiştim.

Bu soru önergesine verdiğiniz 170/05.10.2012 sayılı cevap ile, tütün üreticilerinin programa dahil olması yönünde daha elverişli şartların uygulanmasını talep eden değişikliklerin yapılması için Avrupa Komisyonuna bir yazı gönderdiğinizi öğrendim.

Programa son başvuru tarihinin 31 Ekim olduğu göz önünde bulundurulursa, zamanın son derece kısıtlı olduğundan dolayı,

SAYIN BAKANA SORULUR VE GEREKLİ BELGELERİ MECLİSE SUNMASI RİCA OLUNUR

Bakanlığın programda değişiklik yapılması önerisinin yer aldığı yazıya  Avrupa Komisyonundan cevap var mı? Eğer var ise bu cevabın meclise sunulması rica olunur.

Avrupa Komisyonundan 31 Ekim tarihine kadar cevap alınmaması durumunda, 214 önlemine başvuru tarihi uzatılacak mı?

  1. Bakanlık tarafından Avrupa Komisyonuna gönderilen yazının bir nüshasının bana da verilmesini rica ediyorum.
  2. Soruyu yönelten ve evrak talebinde bulunan Milletvekili ;

Ahmet HACIOSMAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz