Ana sayfa Batı Trakya Haberler İRFAN HACIGENE: “ŞAHİN KÖYÜ SAĞLIK OCAĞINDA AMBULANS VE ŞOFÖR YOK”

İRFAN HACIGENE: “ŞAHİN KÖYÜ SAĞLIK OCAĞINDA AMBULANS VE ŞOFÖR YOK”

12
0

İskeçe Ticaret Odası Başkan Yardımcısı ve Eyalet Meclisi üyesi İrfan Hacıgene İskeçe’nin dağlık bölgesindeki Şahin kasabasında ambulans ve şoför eksikliğinin büyük tehlike arzettiğini dile getirdi. Hacıgene, Şahin kasabasında yaşayan bir trafik kazasında ağır yaralanan bir hastanın acilen İskeçe Devlet Hastanesi’ne kaldırılması gerektiği, ancak bunun ambulans ve şoför eksikliği nedeniyle mümkün olamadığını dile getirdi. Hacıgene konu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı:

BASIN BÜLTENİ

İşkeçe 21/03/2014

Herkesin bildiği üzere, Şahin köyü Sağlık Ocağında ambulans ve şoför eksikliği nedeni ile maalesef bir kez daha bir insanın hayatı tehlike altında kaldı.

Şahin köyünde bu tür hadiseler ile sürekli karşılaşan hemşehrilerimiz 19 Mart Çarşamba günü saat 16:45 sularında meydana gelen trafik kazası sonrasında yine vahim bir durumla karşı karşıya kaldı. Yaşanan trafik kazasında kafatasında durdurulamayan kanama ile acilen İskeçe Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğine taşınması gereken yaşlı kadın, ambulans ve şoför eksikliği nedeniyle hayati durumu tehlikeli saatler geçirirken, saatlerce İskeçeden Ambulansın gelmesini beklendi.

Bu gibi ölüm kalım meselesi olan durumlarla İskeçe Devlet Hastanesi Yönetim kurulu Başkanının hassasiyetle ilgilenmesini, İşkeçe Balkan Kolunda bu tür hadiselerin bir daha yaşanmaması için acilen gerekli tedbirlerin alınmasını ve var olan sorunun bir an önce çözülmesi için gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

İRFAN HACIGENE

EYALET MECLİS ÜYESİ ADAYI

İSKEÇE  TİCARET ODASI BAŞKAN YARDIMCISI

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here