Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “YUNANİSTAN’IN POLİS AMCASI, HIRSIZLAR BULUNDU MU?”

“YUNANİSTAN’IN POLİS AMCASI, HIRSIZLAR BULUNDU MU?”

22
0

Yunanistan’ın “Polis amcası, hırsızlar bulundu mu?” diye sesleniyor Batı Trakya’da 7’den 70’e herkes.

Batı Trakya Türkleri’nin ölümsüz lideri Dr. Sadık Ahmet’in çalışma arkadaşlarıyla birlikte kurmuş olduğu Dostluk, Eşitlik, Barış (DEB) Partisi’ne geçtiğimiz haftalarda bir saldırı yapılmıştı ve Dr. Sadık Ahmet’in kalplerde yaşatılması ve ilerideki nesillere aktarılması için yeni parti binasında bir de “DR. SADIK AHMET KÖŞESİ” oluşturulması planlanmıştı. Ama gelin görün ki bu acemi bekçiler hemde geride kapı kadar kanıt bırakarak olay yerinden uzaklaştılar, hem de halen polise yakalanmadılar. Gidiş o gidiş, kaçış o kaçış, kimseden ses seda, tık yok. Kaldı ki, kullandıkları araçlardan birinin anahtarlarını da olay yerine düşürerek Dr. Sadık Ahmet’in kazalı aracını alarak gecenin karanlığında kaçıp gittiler. Sözde “kılı kırk” yaran emniyet güçleri, bukadar kanıt bulunmasına rağmen kış uykusuna, artı da NOEL bayramı’na odaklanmış olmalılar ki failler halen bulunamıyor. Araç ortada yok, yetkili makamlardan nedense negatif veya pozitif bir açıklama da yok. Sanki yer yarıldı ve çaldıkları araçla birlikte acemi bekçiler de yerin dibine girdiler.     

Doğrusu, cevabını BİRLİK Gazetesi olarak bizler de uçan kuş misali bekliyoruz. ΟΙ ΦΡΟΥΡΟΙ ΤΗΣ ΘΡΑΚΗΣ (Trakya’nın Bekçileri) dedik te, bu Garbi Trakya’nın kaç tane bekçisi var ki? Üstüne üstlük bu bekçiler yeni türemiş bekçiler olsa gerek, DEB Partisi’nin duvarlarına Yunanca olarak yazılan ΟΙ ΦΡΟΥΡΟΙ ΤΗΣ ΘΡΑΚΗΣ yazısında bekçilerin ipsilon (Y) harfini de yanlış yazmaları (tersten) kendilerinin buralarda yeni ve acemi bekçiler olduğunun bir kanıtı olsa gerek. Hani pek fazla anladığımız yok bu işlerden ancak öylesine kafam (Y) harfinin yazılışına takıldı. Hani, nasıl, nerede derseniz, fotoğraftaki yazıya bakın ve anlatmaya çalıştığım o acemice tersten yapılan (Y) harfini göreceksiniz.

 

Υ υ

ύψιλον

[y] [yː]

Neyse, fazla kafa karıştırmadan sonucu beklemeye devam edelim, nasıl olsa “Yunanistan’ın polis amcaları” bu işi bir tarafa yatıracaklardır, bağlayacaklardır. Umarız, beklentimiz odur ki, bir defalığına da olsa Batı Trakya’da yaşayan Müslüman Türk Azınlığı’na yıllardan beri dönem dönem yapılan saldırıların faili meçhullerinden birini aydınlatacaklardır.  

İlhan TAHSİN AHMET

BİRLİK Gazetesi

Genel Yayın Yönetmeni.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz