Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “SCHULZ, SİNODİNOS’A “RAUS” “OKSO APO TO MANDRİ” DEDİ VE PARLAMENTO’DAN ATTI

“SCHULZ, SİNODİNOS’A “RAUS” “OKSO APO TO MANDRİ” DEDİ VE PARLAMENTO’DAN ATTI

18
0

Yunanistan’ın ırkçı Altın Şafak Partisi’nin AP Milletvekili Eleftherios Sinodinos, meclis oturumunda Türklere hakaret etti. Schulz, Yunan vekili, “kırmızı çizgileri aştığı ve ırkçılığı kabul edilebilir kılmaya çalıştığı” için dışarı attırdığını söyledi.

Yunanistan’ın ırkçı Altın Şafak Partisi’nin AP Milletvekili Eleftherios Sinodinos, meclis oturumunda Türklere hakaret etti. AP Başkanı Martin Schulz ise bunun üzerine milletvekilinin salondan atılmasını emretti.

Türkler için ‘barbar’, ‘pis’ ve ‘havlayan ama düşman geldiğinde de kaçan köpek gibi’ şeklinde ifadeler kullanan Sinodinos’a tepki gösteren Schulz, “Burada çizginin aşılıp ırkçılığın kabul edilmesi çabası var. Buna izin veremem” dedi. Schulz, AP görevlilerinden milletvekiline dışarıya kadar eşlik etmelerini istedi.

TÜRKLERE AĞIR HAKARET

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x3wvqwh_sinodinosu-parlamentodan-atti_news

Yunanistan’ın ırkçı Altın Şafak Partisi’nden Eleftherios Sinodinos, oturumda yaptığı konuşmada; “Türk, köpek gibidir. Vahşi görünür ama bir düşmanla karşılaştığında kaçar. Türklerle mücadele etmenin tek yolu kararlı bir tavır göstermektir. Siz Osmanlı’lı Erdoğan’a satıldınız” dedi.

Altın Şafak üyelerinden söz hakkı için talep gelse de Schulz, bunu kabul etmeyerek “Lütfen oturumu terk edin. Bu tartışmaya açık değildir” dedi.

KIRMIZI ÇİZGİLERİ AŞTI

Schulz, Yunan vekili, “kırmızı çizgileri aştığı ve ırkçılığı kabul edilebilir kılmaya çalıştığı” için dışarı attırdığını söyledi.

SALONDAN KOVULDU

Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz bunun üzerine milletvekilinin salondan atılmasını istedi. Ardından da Sinodinos, görevliler eşliğinde dışarı çıkarıldı.

İki yıl önce de Yunan Komünist Partisi Milletvekili Kostas Papadakis meclisten atılmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz