Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “ALANTEPE PANAYIRI” SÖNÜK GEÇTİ

“ALANTEPE PANAYIRI” SÖNÜK GEÇTİ

19
0

Kozlukebir (Arriana) Belediyesi’nin düzenlediği Alantepe Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri bu yıl sönük geçti. Etkinliğe Belediye yönetiminin organizasyon bozukluğu ve katılımın düşük olması da damga vurdu.

Etkinliğe T.C. Gümülcine Başkonsolosluğu’nda görevli Muavin Konsolos Murat Ertaş, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, SYRİZA Partisi Rodop Milletvekili Ayhan Karayusuf, Eyalet Başkan Yardımcısı Hristos Methios, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Alantepe 2014 Ağası Halil Çavuş, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet‘in yanısıra az sayıda katılım olduğu gözlemlendi.

Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, bölgede bulunan namazgahta cemaat ile birlikte Öğlen Namazı’nı kılmaya geçtiği sırada protokol konuşmaları başladı. Namaz bittiğinde yeniden tören alanına gelindiğinde ise konuşmalar bitmiş, protokol masaları boşalmış ve böylece Müftü İbrahim Şerif de halkı selamlama konuşması imkanını bulamadı. 

Konuşmacılardan Muavin Konsolos Murat Ertaş, Başkonsolos Osman İlhan Şener’i temsilen yaptığı konuşmasında, Başkonsolos Şener’in, Bartholomeos’un Batı Trakya’yı ziyaretinden dolayı kendisiyle ilgilendiğini ve bu sebepten dolayı da etkinliğe katılamadığını, ancak herkese selamlarını ilettiğini belirtti.

Dostluk Eşitlik Barış” (DEB) Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, yaptığı selamlama konuşmasında dile getirdikleriyle dikkat çekti. Ali Çavuş, “Alantepe’den haykırıyorum, Batı Trakya Türkleri son günlerde iflas etmiştir. Atina bizi duysun. Yönetim Azınlık insanına elini uzatmak zorunda. Vergilerden Azınlık insanını en azından üç yıl muaf tutsunlar” diyerek konuşmasında Batı Trakya’da özellikle de Azınlığın yaşadığı ekonomik felaketin gerçeklerini dile getiren tek siyasetçi oldu.

Etkinlikler folklor, müzik ve yağlı güreşlerle son buldu. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz