Ana sayfa Batı Trakya Haberler İPSALA’DA 10 KİLOMETRELİK TIR KUYRUĞU

İPSALA’DA 10 KİLOMETRELİK TIR KUYRUĞU

24
0

Edirne’nin İpsala ilçesinde Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı olan İpsala Gümrük Kapısında 10 kilometrelik Tır kuyruğu oluştu.

Edirne’nin İpsala ilçesinde Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı olan İpsala Gümrük Kapısında 10 kilometrelik Tır kuyruğu oluştu. Yunanistan Bahçeköy (Kipi) Sınır Kapısı’nda yaşanan sıkıntı dolayısıyla sabah erken saatlerde başlayan Tır kuyruğu, gün içerisinde daha da artarak İpsala’ya bağlı Esetçe beldesine kadar yaklaştı.

Cumartesi gecesinden bu yana devam eden Tır kuyruğu nedeniyle yolda beklediklerini söyleyen sürücüler, yolda herhangi bir güvenlik önlemi alınmamasına da tepki gösterdi. Tuvalet ve çeşitli ihtiyaçların karşılanacağı yerlerin olmaması nedeniyle zor şartlar altında Yunanistan’a geçmeyi bekleyen Tır sürücülerinin kuyruk çilesinin yarın öğle saatlerine kadar devam edeceği öğrenildi. Öte yandan Gümrük Kapısı’ndan sadece yiyecek ve soğuk gıda taşıyan araçların geçimine izin verildiği öğrenildi.

Yol çalışmaları nedeniyle trafik zaman zaman tek şeritten verilirken, Tır kuyruğunun gecenin geç saatlerine kadar daha da uzaması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here