Ana Sayfa Batı Trakya Haberler PAOK VETERAN FUTBOLCULAR İSTANBUL’DA TÜRK-YUNAN DOSTLUĞUNA DAMGA VURDU

PAOK VETERAN FUTBOLCULAR İSTANBUL’DA TÜRK-YUNAN DOSTLUĞUNA DAMGA VURDU

19
0

PAOK veteran futbolcular İstanbul’da Türk-Yunan dostluğuna damga vurdu. Karadeniz horon havasından Ankara oyun havasıyla doyasıya eğlendiler.

Öz Balkan Gücü Veteranlar takımı ile Selanik PAOK Veteranlar takımı oynayacakları futbol maçı öncesi bir araya gelerek akşam yemeğinde buluştular. Yemekte birbirlerine plaket veren veteran futbolcular daha sonra Türk ve Yunan şarkılarını söyleyerek doyasıya eğlendiler.

Akşam yemeğine CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Gülcemal Fidan, Hüsnü Yeşilyurt, Ali Apaydın, Selanik’ten PAOK Veteran Futbol takımı oyuncuları başkan ve yöneticilerinin yanı sıra ve birçok misafir katıldı.

“Yunanlı dostlarımızla Avrupa ile ilgili, Balkanlar ile ilgili bir organizasyon yapıyoruz”

Gecenin açılış konuşmasını yapan Öz Balkan Gücü Kartal Spor ve Kültür Derneği Başkanı Mehmet Erişen, “Yüzyıllardan beri ortak tarihimiz olan Yunanlı dostlarımız ile dostluğumuzu pekiştirmek amacıyla oluşturmuş olduğumuz bu gecede amacımız değerli misafirlerimizi güzel bir şekilde ağırlamak ve yarın tamamen dostluk amacıyla gerçekleştireceğimiz maçımızı gerçekleştirmektir. Bununla ilgili olarak takımım, değerli yönetim kurulu üyelerim ve ben olmak üzere bütün takım arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum ama bizler için bu gecenin anlam ve önemi çok daha farklı. Neden? Avrupa ile ilgili, Balkanlar ile ilgili bir organizasyon yapıyoruz. Bu müstesna gecenin oluşmasında bizlere yardımlarını esirgemeyen başta Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’e, değerli başkan yardımcılarına ve bütün değerli belediye çalışanlarına ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Aleksandridis, “Spor halkları birleştirir”

PAOK altyapı ve futbol akademisi sorumlusu Kiriakos Aleksandridis, yaptığı konuşmasında sporun halkları birleştirdiğine değinerek kendilerinin de PAOK Veterenlar olarak bu yolda ilerlediğini belirterek, “bu akşam burada böyle değerli insanlar arasında bulunmak takımımızın burada kurulmuş olması ve Yunanistan’da Selanik’te gelişmiş olmasından dolayı yeniden doğduğu topraklarda sizin gibi değerli müstesna insanlarla bir arada olduğumuzdan dolayı çok mutlu olduğumuzu belirtmek isterim. Bu geçeninde unutulmayacak bir şekilde yaşamayı hepimiz arzu ediyoruz. Biz de PAOK’un ve Yunanistan Milli futbolcuları olarak Yunanistan futbolunda çok önemli başarılara imza attık ve önemli hizmetler verdik. Ancak futbol sahada oynanır ve kesinlikle siyasete karışmaz. Bizde bunu yıllarca yapmadık burada da bunu görüyoruz. Çünkü spor halkları birleştirir bunu da göstermeye çalışıyoruz. Dünyanın birçok yerine PAOK Veteran futbolcuları olarak ziyaret ediyoruz ve maçlar yapıyoruz. Bu vesile ile de bu akşam burada bulunuyoruz” dedi.

“Atatürk gibi laiklerdir, çağdaşlardır, uygarlardır”

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, Balkanlıların laik, çağdaş ve uygar olduklarını söyleyerek “Balkan göçmenlerinin ne kadar güzel oyun oynadıklarını biliyorduk. Her yerde övünerek söylerim. Nerede bir Balkanlı ev vardır, onun bahçesi vardır. Nerede bir Balkanlı ev vardır, bahçesinde ağacı vardır. Nerede bir Balkanlı ev vardır, bahçesinde çiçekleri vardır. Balkanlarda bir o kadar temizdir, güzeldir. Bir o kadarda Türkiye Cumhuriyeti devletinde o kadar moderndir ve daha da ötesi yine bir Balkanlı olan Mustafa Kemal Atatürk gibi de laiklerdir, çağdaşlardır, uygarlardır. Bu gecede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Kartal demografik yapı olarak Türkiye’nin hemen hemen bir küçüğü, başkanımız çok sevecen ve insancıl bir adamdır. Sivaslıyı sever, Kayseriliyi sever, benim gibi bir Ardahanlıyı alır buraya getirir. Bir şey söyleyeyim, sizi kıskanıyorum yürekten söylüyorum. Başkanımızın bir özelliği var Balkanlı dediğin zaman bir başka oluyor. Sizi bir başka seviyor. Onun selamlarını, duygularını, düşüncelerini burada paylaşmak için sizinle oldum. Sizlere iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz