Ana sayfa Batı Trakya Haberler Ozan Ahmetoğlu Avrupa Parlamentosu Milletvekili Adayı

Ozan Ahmetoğlu Avrupa Parlamentosu Milletvekili Adayı

3
0

İskeçe Türk Birliği (İTB) Başkanı Ozan Ahmetoğlu’nun, DEB Partisi’nden Avrupa Parlamentosu Milletvekili Adayı.

“İskeçe Türk Birliği (İTB) Başkanı Ozan Ahmetoğlu’nun, DEB Partisi’nden Avrupa Parlamentosu Milletvekili Adayı olacağını kamuoyuna duyurmaktan mutluluk duymaktayız. Gazeteci Ozan Ahmetoğlu, 26 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimlerinde Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi’nin aday listesinde yer alacak.

2010 yılından bu yana partimizin yöneticilerinden biri olan Ozan Ahmetoğlu, geçmişte Genç Akademisyenler Topluluğu (GAT) kurucularından olup başkanlığını yapmıştır. Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Genel Sekreterliği görevinde de bulunan Ahmetoğlu, İskeçe Türk Birliği’nin çeşitli kademelerinde yöneticilik ve başkanlık yapmıştır. Halen İskeçe Türk Birliği Başkanı olan Ozan Ahmetoğlu, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunudur ve yaklaşık 20 yıldır GÜNDEM gazetesinde çalışmaktadır.

2010 – 2019 yılları arasında 8 yılı aşkın bir süre DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı, 2010 – 2016 yıllarında da 6 yıl boyunca DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu olarak görev yapan, 2014 yılındaki AP seçimlerinde İskeçe ilindeki seçim çalışmalarını yöneten ve halen partimizin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi olan Ozan Ahmetoğlu, 26 Mayıs AP seçimlerinde DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı Seçim Komisyonu Başkanı olarak görev yapacak ve partimizin İskeçe bölgesindeki seçim çalışmalarını koordine edecektir.

DEB Partisi’nden Avrupa Parlamentosu Milletvekili Adayı olan Ozan Ahmetoğlu adaylığıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Avrupa’nın bir parçası olduğumuzu göstermek temel hedefimizdir.”

“Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın demokratik taleplerini ve beklentilerini görmezden gelen, yaşadığımız sorunları küçümseyen, halkımızı ve bölgemizi  ülkenin en yoksul bölgesi olma durumuna mahkum eden, bölgemizdeki işsizliğin rekor düzeyde olmasına göz yuman anlayışa karşı demokratik tepkimizi göstermek ve sesimizi duyurmak 26 Mayıs seçimlerindeki amacımızdır. Başkanlığını yürüttüğüm İskeçe Türk Birliği’ne 11 yıldır hakkını iade etmeyen ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararını uygulamayan zihniyetin, azınlık ve insan hakları alanındaki haksızlıklara son vermesi için demokratik yöntemlerden yararlanarak mücadelemize Avrupa Birliği ve uluslararası platformda devam edeceğiz. Azınlığımızı ve Yunanistan’da yaşayan ve kendini ‘farklı’ olarak tanımlayan kitlelerin tehlike ve tehdit olmadığını, aksine zenginlik olduğunu göstermek için güç birliği yapıyoruz. Yıllarca partinin yöneticiliğini yapmış biri olarak bu seçimlerde AP milletvekili aday listesinde yer almak ve diğer arkadaşlarla bu mücadeleyi hep birlikte vermek benim için onurdur. 36 yıldır hukuk mücadelesi veren İskeçe Türk Birliği gibi, varlık mücadelesi veren toplumumuzun ve son yıllarda geçim mücadelesi vermek zorunda bırakılan milletimizin sesini duyurmak, demokratik tepkisini dile getirmek, yaşadığı sorunlara çareler aramak, toplum olarak bizlerin de Avrupa’nın bir parçası olduğumuzu göstermek temel hedefimizdir.”

DEB Partisi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here