Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ORTACI KÖYÜNDEN BİR BABAYA ÖZ KIZINA TECAVÜZDEN 50 YIL HAPİS CEZASI

ORTACI KÖYÜNDEN BİR BABAYA ÖZ KIZINA TECAVÜZDEN 50 YIL HAPİS CEZASI

24
0

Rodop ilinin Ortacı köyünden bir baba öz kızına tecavüzden Gümülcine’de hakim karşısına çıktı.

Rodop ilinin Ortacı köyünden bir baba öz kızına tecavüzden Gümülcine’de hakim karşısına çıktı. Dava daha önce İskeçe Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülmüş ve sapık baba 25 yılı hapishanede yatmak üzere toplamda 50 yıl hapis cezası verilmişti.

Ortacı köyünden bir baba 6 yaşından 9 yaşına kadar öz kızına tecavüz etmekten Gümülcine Adliyesi’nde hakim karşısına çıktı. 50 yaşında olduğu belirtilen tecavüzcü babanın 2006 yılında 6 yaşında olan kızına 2009 yılı Aralık ayına kadar tecavüz etmekle suçlanıyordu. Olayın, küçük kızın durumu annesine bildirmesiyle ortaya çıktığı belirtiliyor.

Dava daha önce İskeçe Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülmüş ve sapık baba 25 yılı hapishanede yatmak üzere toplamda 50 yıl hapis cezasına çarptırıldığı ifade ediliyor.

Grevena cezaevinde bulunan babanın istinaf davası 7 Kasım 2017 Salı günü Gümülcine’de görüşüldü. Tecavüze uğrayan ve bugün için 17 yaşında olan kız duruşmaya katılmadı ancak mahkemeye sunduğu savunmasında başından geçenleri detaylı bir şekilde aktardığı belirtiliyor.

Mahkeme heyeti sanığın 50 yıl hapis cezasını tekrar onadı ve sapık baba cezasını çekmek üzere yeniden Grevena cezaevinin yolunu tuttu.

Geçmişte uyuşturucu davasında da 5 yıl hapis cezası bulunan tecavüzcü babanın, son davadan aldığı cezanın büyük bir bölümünü hapis yatarak çektiği için üç yıl sonra serbest bırakılmayı talep etme hakkına sahip olduğu da belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz