Ana Sayfa Batı Trakya Haberler OKUTAN ANNELER İTB’DE ÇAY GÜNÜNDE BULUŞTU

OKUTAN ANNELER İTB’DE ÇAY GÜNÜNDE BULUŞTU

22
0

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’nin ’’Okutan Anne Projesi’’ ne destek olan bayanlar, 23 Mart 2012 Cuma akşamı İskeçe Türk Birliği Lokalinde buluştu.

BTAYTD “Okutan Anne Projesi’’ İskeçe Koordinatörü Sevtap Hint, toplam 235 annenin projeye destek verdiğini ve bu sayede 27 çocuğun eğitimine katkıda bulunduklarını belirtti. 2008 yılında başlayan projenin çığ gibi büyüyerek günümüze geldiğini,ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krize rağmen devam ettiğini vurgulayarak, desteğini esirgemeyen tüm bayanlara teşekkür etti.

 

Çaya katılan anneler, projenin kriz ortamında geliştirilebilmesi için fikir alışverişinde bulunarak, gerçekleştirmeyi düşündükleri faaliyetleri tartıştılar.İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’nin konuk olduğu bir radyo programında , Zekaat olarak “Okutan Anne Projesi’’ ne destek olunabileceğini belirttiği de dile getirilen buluşmada, halkımızın Zekaat’larını bu projeye destek vererek kullanmaları temennillerinde bulunuldu.

 

“Okutan Anne Projesi’’nden burs alarak eğitimine devam eden bir öğrencinin ,projeye destek veren anneler için yazdığı ’’ Kanatsız Melekler’’ şiiri ise, Lokalde bulunan bayanların duygulu anlar yaşamasına neden oldu.

T.C Gümülcine Muavin Konsolosları Berin Okur, İlkay Kocayiğit ve BTAYTD Genel Sekreteri Ayfer Mustafaoğlu “Çay Günü’’ne katılanlar arasındaydı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz