Ana Sayfa Batı Trakya Haber Öğrenciler Evlerine Dönmeye Devam Ediyor

Öğrenciler Evlerine Dönmeye Devam Ediyor

3
0

Edirne Batı Trakya Öğrenci Birliği tarafından ikinci kez organize edilen 50 kişilik öğrenci kafilesi daha İpsala Hudut Kapısı üzerinde Yunanistan’a dönüyor.

Türk makamları tarafından sağlanan destek ile Batı Trakyalı Öğrenciler Türkiye’den kolayca Yunanistan’a geçtiler.

Edirne Batı Trakya Öğrenci Birliği başkanı İlhan Efendi’den alınan bilgiye göre, Yunanistan’a dönen ilk öğrenci kafilesinden sonra bu gün de yaklaşık 50 kişilik bir grup öğrenci dönmek istediklerini aktardılar. Bunun üzerine dönmek isteyen öğrencilerden tekrardan bir liste oluşturuldu; Türk ve Yunan makamlarına bildirildi.

Edirne’den kiralanan minibüslerin Yunan tarafına geçişi için Türk makamları tarafından özel izin tahsis edilmiş ve bir eskort araç eşliğinde öğrencilerin aynen bir önceki seferde olduğu gibi Yunanistan tarafına geçtikleri belirtiliyor.

Öte yandan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren, katıldığı TRT Türk televizyonun bir programında, “Uluslararası öğrencilerimiz bu süreçte ülkelerine giderlerse uçuşların kapatılmasından dolayı Türkiye’ye dönemeyebilirler; dönerlerse karantinaya alınabilirler. Gitmeyin demiyoruz, ama gitmek isteyen öğrencilerimiz bunları göz önüne almalı.” Diyerek öğrencilere uyarıda bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz