Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MUSTAFA MUSTAFA VE AYHAN KARAYUSUF EĞİTİM SORUNLARINI GÖRÜŞTÜ

MUSTAFA MUSTAFA VE AYHAN KARAYUSUF EĞİTİM SORUNLARINI GÖRÜŞTÜ

18
0

SİRİZA Partisi Rodop Milletvekilleri Mustafa Mustafa ve Ayhan Karayusuf Doğu Makedonya ve Trakya Eyalet Eğitim Müdürü Κeramaris Panagiotis ve Azınlık Egitim sorumlusu Simeonidis Vasilis ile bir araya gelerek eğitimde var olan sorunları görüştükleri ifade ediliyor. Basına yönelik yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer veriliyor.

Basın açıklaması.

Bugün 10-07-2017, SYRIZA  Milletvekilleri Mustafa MUSTAFA ve Ayhan KARAYUSUF Doğu Makedonya ve Trakya Eyalet Eğitim Müdürü Κeramaris Panagiotis ve Azınlık Egitim sorumlusu Simeonidis Vasilis ile görüşmüşlerdir.  Görüşmenin amacı geçen eğitim ve öğretim yılında ortaya çıkan problemler ve onların çözüm yöntemleri.

Özellikle KOMOTINI gece genel lisesinin ve Μelikli Özel meslek Orta Okulunun kuruluşu hakkında gerçekleşmiştir. Bu iki konu yıllardır yerel toplumun isteğidir ve yerel toplumun gerçek ihtiyaclarını karşılamktadır.

Ayrıca yeni eğitim ve öğretim yılının problemsiz başlaması için genel eğitim ve azınlık eğitimini ilgilendiren bütün sıkıntılar görüşülmüştür.

Ayhan Karayusuf

Rodop Siriza Milletvekili

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz