Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, GÜMÜLCİNE BAŞKONSOLOSLUĞU’NDA TÖRENLE ANILDI

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, GÜMÜLCİNE BAŞKONSOLOSLUĞU’NDA TÖRENLE ANILDI

33
0

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79. Yılı’nda Gümülcine Başkonsolosluğu’nda düzenlenen törende özlemle anıldı.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da anma töreninde, Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamına ait fotoğraflar Başkonsolosluk bahçesinde sergilendi. Katılımcılar sergideki fotoğrafları özenle ve büyük heyecanla gezdi.

Törene Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı’nın yanı sıra Muavin Konsoloslar Davut Ocak ve Derya Ocak ve Başkonsolosluk çalışanları, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, Milletvekili Hüseyin Zeybek, Mustafa Mustafa, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza, Doğu Makedonya Trakya Eyaleti Başkan Yardımcısı Ahmet İbram, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Necat Ahmet, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmet, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet, emekli öğretmenler, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, din görevlileri ve soydaşlar katıldı. 

Tören, saatler 09:05’i gösterdiğinde bir dakikalık saygı duruşuyla başladı ve ardından törene katılanlar hep birlikte İstiklal Marşı’nı okudu. 

“Biz 2.200 yıllık kayıtlı devlet geleneği ve kayıtlı tarihi olan bir milletiz. Buna çok şükrediyoruz.”

Başkonsolos Ali Rıza Akıncı’nın konuşmasını videodan izle.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x68lpqt

Törende bir konuşma yapan Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, “biz 2.200 yıllık kayıtlı devlet geleneği ve kayıtlı tarihi olan bir milletiz. Buna çok şükrediyoruz” diyerek devlet – millet dayanışma ve geleneğinin önemine dikkat çekti.

Törende günün anlam ve önemine yönelik konuşan diğer konuşmacılar, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Necat Ahmet, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmet, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın.

Törendeki konuşmalar sonrasında Celal Bayar Azınlık Ortaokulu ve Lisesi öğrencilerinden Ceren İkra Demir, Mehmet Hoca Mustafa, Semanur Çakır Emin ve Zehra Kocaman şiirler okudular.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x68lmvi

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz