Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MUSTAFA ALİ ÇAVUŞ: “THEODOROS PANGALOS’UN IRKÇI VE FAŞİST AÇIKLAMALARINI ŞİDDETLE KINIYORUM”

MUSTAFA ALİ ÇAVUŞ: “THEODOROS PANGALOS’UN IRKÇI VE FAŞİST AÇIKLAMALARINI ŞİDDETLE KINIYORUM”

22
0

DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş Yunanistan eski Dışişleri Bakanı Pangalos’un “En iyi Türk ölü Türk’tür” şeklindeki ırkçı ve faşist açıklamasını şiddetle kınadığını belirten bir açıklama yayınladı.

“THEODOROS PANGALOS’UN IRKÇI VE FAŞİST AÇIKLAMALARINI ŞİDDETLE KINIYORUM”

“Ülkemizin eski Dışişleri Bakanlarından Theodoros Pangalos’un “En iyi Türk ölü Türktür” şeklindeki ırkçı ve faşist açıklamasını şiddetle kınıyorum.

Basına çıkan haberlere göre, Pangalos’un bir radyo programına konuşurken Türkler hakkında sarfettiği sözlerin hiçbir şekilde kabul edilebilir ifadeler olmadığını vurgulamak isterim. DEB Partisi Genel Başkanı olarak bu ülkede Yunanistan’da doğan ve burada yaşayan yaklaşık 150 bin Yunanistan vatandaşı Batı Trakya Müslüman Türkünün olduğunu sayın Pangalos’a hatırlatmak isterim. Sarfettiği çirkin ve ırkçı sözlerin ülkesinin vatandaşı olan Batı Trakya Türk Azınlığı mensuplarını da hedef aldığını ve tüm azınlığa ağır bir hakaret teşkil ettiğini belirtirim.

Eski dışişleri bakanlarından Theodoros Pangalos’un bu ifadelerinden sonra Türk düşmanlığı ile ün yapmış olmasının nedenleri şimdi çok daha iyi anlaşılıyor. Bu tür açıklamaların halklar arasında kin ve düşmanlık tohumları ekmenin dışında hiç bir katkısı olmadığı aşikardır. Türk kimliğini hedef alan, içinde yüksek dozajda ırkçılık ve faşizm barındıran Pangalos’un bu açıklamalarını şiddetle kınar, bu çirkin ifadeleri nedeniyle özür dilemesini beklediğimizi tüm kamuoyuyla paylaşmak isterim.”

Mustafa Ali ÇAVUŞ

DEB Partisi Genel Başkanı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz