Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MUSTAFA ALİ ÇAVUŞ: “BATI TRAKYA TÜRKÜ’NÜN BU ÜLKEDE DOSTÇA, EŞİTLİK VE BARIŞ...

MUSTAFA ALİ ÇAVUŞ: “BATI TRAKYA TÜRKÜ’NÜN BU ÜLKEDE DOSTÇA, EŞİTLİK VE BARIŞ İÇİNDE YAŞAMAKTAN BAŞKA BİR AMACI YOK.”

14
0

22 Haziran Cuma günü Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş ve ekibi, Mehrikoz Köyü’nü ziyaret edip, köy cemaati ile birlikte Cuma namazını eda ettiler. Cuma namazı sonrası DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Mehrikoz Köyü Camii’nin bahçesinde halka seslendi.

Bugüne kadar Batı Trakya Türkü’nün sabırla, sebatla Lozan Antlaşması’ndan doğan haklarının iadesini beklediğini, bunu beklerken de ülkesine sadık bir vatandaş olmaya devam ettiğini, söyledi. Çocuklarımızın Yunanistan üniversitelerinden mezun olmasına rağmen, kamuda kendilerine yer verilmediğini, bu durumun hem çocuklarımızda, hem de ailelerinde hayal kırıklığı yarattığını, bu hayal kırıklığının da kendilerinde 3. sınıf vatandaş duygusunu pekiştirdiğini ifade etti.

Bu duyguya sahip olan kardeşlerimizin, bu bizim kaderimiz deyip sessiz sedasız köşelerine çekilmelerini istemediklerini, onların gür sesi olan DEB Partisi’nin çatısı altında mücadele etmeye davet ettiklerini, belirtti.

DEB Partisi’nin hak aramadan başka bir gayesi olmadığını, ama sürekli bu hak arama mücadelesinden çekinenlerin, bu emek dolu uğraşlara değişik sıfatlar yükleyerek, konuyu başka mecralara taşıma gibi gayretleri olduğunu, ama bunun kendilerini yıldırmadığını, ifade etti.

Batı Trakya Türkü’nün bu ülkede dostça, eşitlik ve barış içinde yaşamaktan başka bir amacı olmadığını, 1923’ ten bu yana iyi bir vatandaş olma gayretiyle sadece Yunanistan’a değil, bütün dünyaya gösterdiğini, ama hem Yunanistan’ın hem de dünyanın bunu görmezlikten geldiğini, anlattı.

Ancak görmek istemeyen gözlerin  bunu görünceye, duymak istemeyen kulakların bunu duyuncaya kadar haksızlıkları haykıracaklarını, DEB Partisi’nin böyle bir misyon üstlendiğini, söyledi. Bu misyonu da halkımızın DEB Partisi’ne sahip çıkarak, ilgi, samimiyet, sevgi ve bağlılık göstererek, destek vererek yüklediğini, ifade etti. Haklı bir mücadele verdiklerini, bundan dolayı da kimseden çekinmediklerini bu işe yüreklerini koyduklarını ve son nefeslerine kadar bu yolda ilerleyeceklerini, anlattı.

Halkın yoğun ilgisi ve sevgisi ile karşılanan Genel Başkan, kendisini dinleyen herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı. Konuşma sonrası Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş Köy Halkı’na günün anısına bir plaket takdim etti. Plaketi Mehrikoz Köyü adına Mehrikoz Köyü Camii imamı aldı ve teşekkür etti.

Daha sonra Mehrikoz Köyü muhtarının evinde Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş ve ekibine bir yemek verildi. Yemek sonrası köy sakinleri ile kahvede sohbet edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz